Farida koncertuje w Poznaniu

Wyjątkowy koncert odbył się w Poznaniu. W World Trade Center – 22 kwietnia wystąpiła Farida, włoska piosenkarka, z którą przed laty związany był Czesław Niemen. Gorący romans legendy polskiej piosenki z egzotyczną pięknością (ojciec był Włochem, matka Egipcjanką), był na początku lat 70. tematem numer jeden polskiego show-biznesu.

Niemen i Farida tworzyli duet nie tylko w życiu, ale także i zawodowo, pojawiając się razem na różnych festiwalach i imprezach muzycznych. Farida i Czesław Niemen poznali się w 1970 roku na festiwalu we włoskim Contagiro. Polski wokalista święcił już wtedy sukcesy w kraju dzięki piosence „Dziwny jest ten świat”. To właśnie we Włoszech po raz pierwszy Niemen usłyszał o gwieździe Concettcie Gangi, występującej pod pseudonimem Farida. Pod wrażeniem jej talentu zaprosił ją na festiwal w Sopocie w tym samym roku. Farida otrzymała wtedy Nagrodę Dziennikarzy. Od tego momentu wokalistka została muzą polskiego artysty, ale też zyskała popularność w państwach środkowoeuropejskich. Dzięki staraniom Czesława Niemena artystka nagrała w Polsce płytę zatytułowaną „Farida”.

Koncert organizowany przez Krzysztofa Wodniczaka – Prezesa Towarzystwa PTAAAK, zgromadził publiczność w różnym wieku, która nie szczędziła braw i zachwytu artystce, która w niezwykle emocjonalny i dynamiczny sposób interpretowała wykonanie różnych utworów, w tym po włosku największego przeboju Niemena – „Dziwny jest ten świat”. Fotorelacja nie jest w stanie oddać w pełni wspaniałej atmosfery towarzyszącej występowi artystki, która obecnie zamieszkała w Poznaniu i traktuje Polskę, jako swoja drugą ojczyznę. Należy wyrazić tylko nadzieję, że Farida znajdzie czas na kolejny występ, który ponownie zapisze się w annałach muzycznych Poznania.
Roman Szymański 

DSC_2262 DSC_2488 DSC_2280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds