Wodniki od Wodniczaka

Od dziesięciu lat Krzysztof Wodniczak producent muzyczny, animator kultury i redaktor, a także współorganizator „Wielkopolskich Rytmów Młodych” w Jarocinie, które później przerodziły się w jarociński festiwal rockowy, promotor solistów i zespołów m.in. Hanny Banaszak, Anny Jantar. Producent fonograficzny m.in. Tadeusza Nalepy, Jerzego Kosseli i innych, przyznaje swoje prywatne ludziom kultury i muzyki.

Podczas imprez kulturalnych, uhonorowuje on artystów, jak mówi, którym coś zawdzięcza. Takie statuetki otrzymali już m.in. Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Józef Skrzek, Wojciech Korda, Grzegorz Kupczyk, Piotr Kałużny, Dionizy Piątkowski pośmiertnie Krzysztof Klenczon i Czesław Niemen Wydrzycki.
Tym razem w kwietniowym „rozdaniu”  Wodniczak przekazał statuetki nagrody podczas poznańskiego recitalu Faridy – zaprojektowane przez rzeźbiarza Kazimierza Rafalika – muzie Czesława Niemena Wydrzyckiego Faridzie, za „niesamowity głos i charyzmatyczną osobowość”. Kolejne OSOBY, jakie dołączyły do Rodziny WODNIKA to: Ewelina Rajchel za bardzo wnikliwe podejście do wokalistyki, Dominik Górny za twórczość poetycką, muzyczną, aktorską i emanację dobra w jego twórczości, Przemysław Lisiecki jako najlepiej swingujący perkusista i członek zespołów tworzonych przez Wojciecha Skowrońskiego, Janusz Musielak za działalność edukacyjną i nagraniową oraz Jan Pera za bezinteresowną pracę jako wytrawny realizator koncertów.
Statuetki Wodniczaka nie mają sobie równych w świecie kulturalnym i dla wszystkich, stanowią wyjątkową wartość. Jest to symboliczne wyróżnienie dla każdego…

tekst i fotorelacja: Roman Szymański

Wodniki 2017 (2) Wodniki 2017 (3) Wodniki 2017 (7) Wodniki 2017 (6) Wodniki 2017 (5)

 

Wodniki 2017 (4)

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds