Festiwal Książki Opole 2024 [7-9 czerwca]: niezapomniane wydarzenie dla seniorów, jak i wnuków

Festiwal Książki Opole 2024 [7-9 czerwca]: niezapomniane wydarzenie dla seniorów, jak i wnuków

Już 7-9 czerwca 2024 roku, na Placu Wolności w Opolu odbędzie się ósma edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie – Festiwalu Książki Opole 2024. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które łączy miłośników literatury, autorów oraz entuzjastów książek, oferując bogaty program pełen atrakcji dla każdej grupy wiekowej, w tym szczególnie dla seniorów i ich wnuków.

Patronat medialny „Gazeta Senior”

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Festiwal Książki Opole 2024: znakomici goście festiwalu

Festiwal Książki Opole 2024 przyciągnie wiele znamienitych postaci ze świata literatury, kultury, muzyki i sztuki. Wśród gości znajdą się tak wybitni autorzy, jak Remigiusz Mróz, Lech Wałęsa, Andrzej Stasiuk, Joanna Bator, Zbigniew Rokita, Arkady Radosław Fiedler, Joanna Kuciel-Frydryszak, Jakub Żulczyk, Tomasz Raczek i wielu innych. Seniorzy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać swoich ulubionych pisarzy, zadać im pytania oraz zdobyć autografy.

Reklama Reklama PolisyTravel

Atrakcje dla seniorów

Dla seniorów przygotowano szereg atrakcji, które umilą czas spędzony na festiwalu. Na plenerze wydawniczym, który zgromadzi rekordową liczbę ponad 120 wydawnictw, będzie można zapoznać się z nowościami i premierami książkowymi. Interesujące spotkania autorskie, które odbędą się na plenerowej scenie, umożliwią uczestnikom bliższe poznanie pisarzy i ich twórczości.

Jednym z wyjątkowych wydarzeń będzie cykl spotkań pt. „Zbrodnia na pokładzie”, dedykowany fanom kryminałów. Te nocne spotkania autorskie, odbywające się na statku płynącym Odrą, stworzą niezapomnianą atmosferę i dodatkowo podkreślą klimat literackich zbrodni.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Muzyczne doznania

Festiwal Książki to nie tylko literatura, ale również muzyka. Pierwszy dzień festiwalu zakończy się koncertem zespołu Organek, który dostarczy mocnych rockowych wrażeń. W sobotni wieczór natomiast uczestników festiwalu zabawi zespół Bokka, prezentując klimatyczną muzykę elektroniczną.

Festiwal Książki Opole 2024: atrakcje dla najmłodszych

Wnuki seniorów z pewnością nie będą się nudzić. Dla najmłodszych przygotowano liczne spotkania z autorami literatury dziecięcej, warsztaty, konkursy plastyczne oraz muzyczne spotkania z książką w Filharmonii Opolskiej. Postać Kota Cukierka, ulubieńca dzieci, z pewnością przyciągnie wielu młodych czytelników.

Targi książki Opole fot. Marta Spik Fotografika

Festiwal Książki w Opolu

Wystawa ILUSTRAGAN

Kolejną atrakcją będzie wystawa ILUSTRAGAN w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prezentująca twórczość ilustratorską artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. To doskonała okazja, aby podziwiać piękne ilustracje i zapoznać się z pracami lokalnych twórców.

„W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!” – mówi  Remigiusz Mróz. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów wraz z wnukami, to wyjątkowa okazja, aby wspólnie spędzić czas, ciesząc się literaturą, muzyką i kulturą.

fot. Marta Spik Fotografika


Jeżeli interesują Cię wydarzenia dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds