Film „Falcon Lake” [od 20 października w kinach]

Film „Falcon Lake” [od 20 października w kinach]

Oparty na komiksie Bastiena Vivèsa reżyserski debiut cenionej aktorki Charlotte Le Bon to ujmująca opowieść o tym momencie w życiu, kiedy wszystko czuje się mocniej i intensywniej. Nakręcony na taśmie 16 milimetrów film stanowi piękny, zabawny, ale i nieco melancholijny hołd dla pierwszej miłości.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Film „Falcon Lake ” opowieść o pierwszej miłości, przyjaźni i… duchach.

Letnie wakacje to dla nastolatków chwile pełne beztroski, nowych doświadczeń i pierwszych niewinnych flirtów. Zwłaszcza w tak sielankowych miejscach, jak położone nad jeziorem domki, gdzie czas wraz z rodzinami spędzają Bastien i Chloé (świetne role Josepha Engela oraz Sary Montpetit). Pomimo że dzieli ich różnica wieku między parą młodych bohaterów stopniowo zaczyna budować się wyjątkowa więź.

Szesnastoletnia dziewczyna staje się dla młodszego o dwa lata chłopca kimś w rodzaju życiowej przewodniczki. Zabiera go na imprezy, przedstawia swoim nieco starszym znajomym, sprawiając tym samym, że nieśmiały z początku Bastien powoli się otwiera. Napięcie jakie daje się wyczuć między bohaterami podszyte jest z jednej strony ciekawością, zwłaszcza gdy Chloé opowiada przesiąknięte grozą historie, z drugiej – erotyczną fascynacją. Z każdym wspólnie spędzonym dniem, odbytą rozmową, spróbowaniem czegoś nowego więzy między nastolatkami tylko się zacieśniają.

Za reżyserię odpowiada Charlotte Le Bon, która do tej pory była najbardziej znana jako aktorka takich reżyserów jak Robert Zemeckis, Lasse Hallström czy Sean Ellis. Le Bon jest wszechstronnie utalentowana, wyraża się artystycznie również przez malarstwo i rysunek. Miłość do kina gatunkowego zaowocowała pierwszą reżyserską próbą, w postaci krótkometrażowego „Hotel Judith”, który miał premierę w Cannes w 2018 roku. To właśnie na Lazurowym Wybrzeżu Le Bon pokazała też swój pełnometrażowy debiut „Falcon Lake”.

„Falcon Lake” zwiastun [VIDEO]

„Falcon Lake” w kinach od 20 października br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

ADAMANT dokumentalna lekcja empatii [w kinach od 6 października]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds