Firefly lane – opowieść o przyjaźni, która przetrwa wszystko. Bestseller NYT i serial Netflixa

Firefly lane – opowieść o przyjaźni, która przetrwa wszystko. Bestseller NYT i serial Netflixa

Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada?

Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik oraz Zimowy ogród.

✔ Przeczytaj również: Gazeta Senior poleca książki 

Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, mózg, ambicje.

Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate; jednym, nierozłącznym bytem.

Tak rozpoczyna się spektakularna powieść Kristin Hannah, zekranizowana w formie serialu dostępnego na platformie Netflix. Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Firefly lane – recenzje

“Poruszający, do bólu prawdziwy portret złożonej, wytrwałej przyjaźni.” ―Booklist

“Opowieść o przyjaźni, która przetrwa wszystko – od dziewczęcych dramatów po gorzką zdradę, aby stać się osią życia dwóch kobiet. W powieści Firefly Lane Kristin Hannah tworzy wzruszającą lecz cierpką historię powrotów i niezapomnianą opowieść o lojalności i miłości.” ―Jacquelyn Mitchard

“Kristin Hannah z doskonałym wyczuciem opisuje zgiełki i energę lat 70. oraz 80. oraz wprowadza czytelników w tajniki kobiecej przyjaźni. Firefly Lane to arcydzieło, od wspaniałego tła po wysmakowane detale.” ―Elin Hilderbrand

“Nikt nie pisze o kobiecej przyjaźni – o tych wszystkich niezrozumiałych cudach, radościach, bólu i jej meandrach – z większym wyczuciem niż Kristin Hannah. Jest wspaniała.” ―Susan Elizabeth Phillips

Kupuj bez wychodzenia z domu. Księgarnia internetowa ŚWIAT KSIĄŻKI Zaprasza. kliknij TUTAJ

Zimowy Ogród – wciągająca powieść o kobietach

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds