Fotograf w zoo

Fotograf w zoo

Jeśli myślisz o ładnych portretach zwierząt, to w zoo wykonuje się je zdecydowanie łatwiej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Popatrz na zwierzaka

w zoo

karawana na wybiegu, fot.© Jerzy Dudzik

Przez chwilę popatrz na zachowanie zwierzaka, zanim zdecydujesz się wycelować obiektyw i ustawić ostrość. Nawet na niewielkich wybiegach zwierzęta mają swoje miejsca, w których wykonują różne czynności. Gdzie indziej się wylegują, a w innym miejscu defekują. Im większy wybieg, tym różnorodność zachowań może być większa. We wrocławskim ZOO wybiegi są obszerne i zapewniają zwierzętom warunki zbliżone do naturalnych.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Portrety w zoo

w zoo

publiczna uczta wilka, fot.© Jerzy Dudzik

Jeśli chcesz uzyskać ciekawe fotografie, to musisz poświecić zwierzęciu zdecydowanie więcej czasu. Popatrz na nie rano, zaraz po otwarciu ogrodu i wtedy, gdy słońce jest nisko jesienią. Zobacz jak zachowują się na wiosnę, jak jesienią, a jak w porze karmienia. Po setnym naciśnięciu migawki będziesz już wiedział czego się spodziewać.

Na pocieszenie fotografowie przyrody przez wiele godzin i dni siedzą w czatowniach, by trafić na idealny moment. W zoo łatwiej i do zwierząt bliżej. Pamiętaj też o tym co znajduje się w tle. Nawet jeśli opanujesz trudną sztukę rozmycia tła to i tak coś tam widać, niewyraźnie, ale widać. Zatem pomyśl także o tym, co masz w tle.

Reklama Reklama PolisyTravel

Na safari

Każdy, kto był w Afryce na safari, wie, że opuszczanie samochodu nie jest bezpieczne. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na opłacenie przewodnika i indywidualne wędrówki po parku narodowym z ochroną. Dla zwykłych  ceny za najkrótszy tour z Mombasy kosztują od 2 tysięcy złotych w górę. Do Mombasy trzeba jeszcze dolecieć i wynająć hotel. Spore koszty. Parki narodowe w Afryce zwykle zajmują tysiące kilometrów kwadratowych. Jeździ się wytyczonymi polnymi drogami i czasami, spotyka się zwierzęta, a innym razem nie. To czysty przypadek zobaczyć żyrafę lub gazele. Jeśli w czasie 3-dniowej wyprawy  zobaczysz lwa, słonie, zebry, żyrafę, bawoły, nosorożca i hipopotama to miałeś wyjątkowe szczęście. Wielką Afrykańską Piątkę oglądają naprawdę nieliczni turyści.

w zoo

w zoo rysie czasami pozują z bliska, fot.© Jerzy Dudzik

Pooglądaj w Internecie już wykonane zdjęcia zwierząt i wybierz sobie te ulubione. Teraz tak przygotowany możesz wybrać się do zoo. Sprawdź, z której stron świeci słońce i ruszaj do wrocławskiego ZOO zmierzyć się z trudną sztuką portretowania żubrów lub ryb w Afrykarium. Zapoluj na rysia i policz paski na zebrze.

Teraz jesienią warunki do fotografowania w zoo są zdecydowanie lepsze. Mniej dzieci, większy spokój i zwierzęta zachowują się inaczej. Chętniej spoglądają zaciekawione w obiektyw, a jesienne mgły dodają uroku.

Tutaj ceny biletów i rocznych wejściówek. Osoby 75+ wchodzą za darmo, po pobraniu wejściówki w POK. Dla fotografa wejściówki to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Na zdjęciu tytułowym młoda pantera śnieżna, fot.© Jerzy Dudzik

Leniwce i gibony we Wrocławiu

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds