Funkcje garażu

Funkcje garażu

Garaże budowane są prawie przy każdym domu. Choć najważniejszą funkcją garaży jest przechowywanie samochodu, to miejsce to służy też do innych zadań. Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń garażu, trzeba ją odpowiednio zaaranżować. Należy pamiętać, że miejsce postojowe dla samochodu powinno mieć długość co najmniej 5 m i szerokość co najmniej 2,5 m. Odległość między drzwiami samochodu a ścianą musi wynosić nie mniej niż 0,3 m.

Magazynek

Garaż bardzo często pełni też funkcję magazynku, miejsca, gdzie przechowujemy przedmioty, na które nie ma miejsca w domu. Garaż to idealne miejsce na przechowywanie sprzętów sportowych, turystycznych, ogrodowych – rowerów, nart, desek surfingowych, węży ogrodowych, opon, grilla, kosiarek, łopat do odśnieżania, mioteł, mebli ogrodowych.

W strefie przechowywania nie może zabraknąć odpowiednio dobranych mebli – regałów, półek, szafek. Muszą to być meble odporne na duże obciążenia. Jako regały do garażu z oferty sklepu regaly.biz.pl najlepiej sprawdzą się regały metalowe.

Zarówno w strefie warsztatowej, jak i w strefie do przechowywania idealnie sprawdzą się haki i wieszaki na ścianach. Powieszone na ścianach elektronarzędzia pomogą nam utrzymać porządek wśród kabli.

Podczas urządzania funkcjonalnego garażu nie powinno się pomijać przestrzeni sufitowej. Pod sufitem można zamontować półki i haki, na których umieścimy przedmioty, po które sięgamy rzadko. Na hakach można powiesić ciężkie przedmioty, które niepotrzebnie zajmują miejsce na podłodze (np. rowery). W ten sposób utrzymamy porządek w garażu.

Warsztat majsterkowicza

Garaż to idealne miejsce do urządzenia przydomowego warsztatu majsterkowicza. Powierzchnia przestrzeni warsztatowej musi być dostosowana do wielkości garażu.

Strefa pracy nie może nachodzić na strefę parkowania samochodu. Najważniejszym elementem takiego warsztatu jest blat roboczy. Kącik warsztatowy musi być wyposażony w dobre oświetlenie.

Zaplecze dla ogrodu

Garaż może być wygodnym zapleczem dla ogrodu. Przestrzeń garażu można wykorzystać do przechowywania sprzętów i narzędzi ogrodowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest utworzenie wyjścia prowadzącego prosto do ogrodu.

Spiżarnia

Jeżeli w domu nie ma miejsca na spiżarnię, garaż jest idealnym miejscem do przechowywania żywności. W garażu można przechowywać zarówno przetwory, jak i zapasy żywności – warzywa, owoce, zgrzewki wody, zapasy mąki, cukru i inne produkty z dłuższym terminem przydatności do spożycia.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds