„Gazeta Senior” czerwiec 2024 [06/2024]. Sprawdź, co w numerze?

Czerwcowy numer otwiera rozmowa Krystyny Ziętak z Sylwią Chutnik. Dwa odległe pokolenia rozmawiają o seniorkach 70+, uniwersytetach trzeciego wieku, instytucji babci, seniorach LGBT+ oraz przygotowaniach do własnej starości. A co jeszcze znajdziecie w czerwcowym numerze?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Podróże na emeryturze: dodatek turystyczny

Moje osobiste doświadczenie, oszustwo najbliższych mi seniorów z turystyką w tle, było dla mnie impulsem do przygotowania dodatku AKTYWNY SENIOR z bogatą ofertą turystyczną biur i ośrodków, które istnieją i świadczą usługi w cenach, które podają.

W dodatku AKTYWNY SENIOR, w czerwcowym numerze, znajdziecie mnóstwo turystycznych ofert w budżecie na senioralną kieszeń, z rabatami i promocjami dla seniorów. To doskonała okazja, by wypełnić kalendarz wakacji oraz dłuższych weekendów przyjemnymi podróżami!

Reklama Reklama PolisyTravel

Portfel seniora: 14. emerytura i pieniądze na programy kierowane do seniorów

14. emerytura już wkrótce. Rada Ministrów zapowiedziała termin wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego, czyli tzw. 14. emerytury, w 2024 roku. To świadczenie ma ruchomy termin wypłaty, stąd emeryci i renciści muszą śledzić zapowiedzi rządu.

Trwa nabór do kolejnej edycji Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”. O pieniądze na programy kierowane do seniorów mogą starać się organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Prawo dla seniora: Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL i odrzucenie spadku [zmiany w przepisach]

Zastrzeż PESEL i zabezpiecz się przed oszustami! Wszystkie instytucje finansowe będą musiały sprawdzić Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL, zanim udzielą pożyczki czy podpiszą umowę. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 1 czerwca br. W czerwcowym wydaniu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego i najświeższe zmiany w przepisach. Izba Notarialna we Wrocławiu w cyklu „Masz do tego PRAWO” wyjaśnia na przykładach, jak należy rozumieć aktualne przepisy, szczególnie istotne w przypadku odziedziczenia długów.

Zdrowie seniora: opieka geriatryczna, nordic walking, zdrowe serce i głowa

Ustawa o szczególnej opiece geriatrycznej to nadzieja świata senioralnego, a Andrzej Wasilewski przyjrzał się procesowi wdrażania nowych przepisów i rozwiązań.

Nordic walking to idealna aktywność dla seniorów, chyba już niewielu trzeba do tego przekonywać. Podpowiadamy, jak zacząć uprawiać tę dyscyplinę, aby uniknąć kontuzji i czerpać radość z treningów.

Aby skutecznie zadbać o swoje serce, należy troszczyć się zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jak to zrobić, wyjaśnia dr n. med. Janusz Prokopczuk, kardiolog.

Dlatego nie zapominamy o zdrowiu psychicznym, które jest niezwykle ważne w profilaktyce i leczeniu chorób wieku senioralnego. W czerwcowym numerze Jadwiga Kwiek wyjaśnia, czym jest syndrom ofiary i dlaczego ma się wciąż dobrze w naszym społeczeństwie.

Ostrzeżenia dla seniorów: bankowość elektroniczna

„Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów”. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium organizowanym przez zaufaną instytucję, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Bezpłatne spotkanie online dla seniorów z całej Polski odbędzie się 18 czerwca. Z najnowszego wydania dowiesz się, jak dołączyć.

Okiem seniorów: sanatorium i autorytety

SANATORIUM: fakty i mity opisał redaktor „Gazety Senior” i kuracjusz w jednym, Andrzej Wiśniewski.

Relacje międzypokoleniowe: kogo i dlaczego słuchamy? W kolejnym odcinku cyklu 40:80, Krystyna Ziętak i Linda Matus przyglądają się temu tematowi z perspektywy dwóch pokoleń.

Wydarzenia: festiwal książki, sportowe zmagania i casting

Festiwal Książki Opole 2024, czyli niezapomniane wydarzenie dla seniorów i ich wnuków, choć nie tylko. Opisujemy, kiedy i gdzie odbędzie się festiwal oraz jakich znamienitych autorów będzie można spotkać osobiście i zaopatrzyć się w komplet lektur na tegoroczne wakacje.

Lato zawsze przynosi ze sobą sportowe zmagania. Zapraszamy na IV Mistrzostwa Senioralne w Nordic Walking i Biegach.

Serce naszej redakcji skradła „Olimpiada Sprawności Seniorów na Wesoło”. Dowiecie się, kto stoi za tym wydarzeniem i w jakich dyscyplinach można się zmagać.

Fanów programu i nie tylko informujemy o castingu do 7. edycji programu „Sanatorium Miłości”. Przeczytacie, jak i gdzie zgłosić swoją kandydaturę oraz znaleźć przyjaźń, a może nawet miłość.

Kino, teatr i książki dla seniora

I tradycyjnie już, najciekawsze propozycje filmowe, teatralne i książkowe na nadchodzące lato.

„Gazeta Senior”: Gdzie możesz ją kupić?

Jeśli pragniesz mieć dostęp do aktualnego wydania „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów, mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Możesz nabyć roczną prenumeratę – cyfrową (za jedyne 48 zł za cały rok za 12 numerów) lub drukowaną (za 118,80 zł za cały rok za 12 numerów). Porównaj dostępne pakiety prenumeraty klikając TUTAJ i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak możesz nabyć prenumeratę „Gazety Senior”? To proste! Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Informacja telefoniczna pod numerem: tel. 533 301 660 (pn-pt w godzinach 9:00-15:00).

Dziękujemy naszym Prenumeratorom za wsparcie! To dzięki Wam możemy regularnie wydawać „Gazetę Senior”, informując i wzmacniając społeczność seniorów.

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona naszych Czytelników!

Gazeta Senior numer czerwiec 06/2024

Okładka „Gazety Senior” numer 06/2024

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds