Internista online – dlaczego warto skorzystać z usługi teleporady?

Internista online – dlaczego warto skorzystać z usługi teleporady?

Interna to szeroka dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wewnętrznych. Do internisty możesz udać się z rozmaitymi dolegliwościami, w tym zawrotami głowy, problemami trawiennymi, skokami cukru, nadciśnieniem lub nocnym oddawaniem moczu. Może on także wypisać Ci leki, omówić ich skutki uboczne, przedłużyć receptę lub – w razie potrzeby – wystawić zwolnienie z pracy. Dzięki rozwojowi telemedycyny rozmowa z lekarzem jest możliwa bez wychodzenia z domu i to w zaledwie 15 minut. Kiedy warto zgłosić się do internisty online i jak umówić się na teleporadę? 

Materiał reklamowy Med24

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kiedy warto skierować swoje kroki do internisty?

Interna to bardzo szeroki obszar medycyny, który otacza swoją opieką pacjentów z rozmaitymi chorobami dotykającymi narządów wewnętrznych. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się nie tylko kontrolą ogólnego stanu zdrowia, ale także leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką m.in. takich schorzeń jak:

 • cukrzyca,
 • miażdżyca,
 • osteoporoza,
 • nadciśnienie,
 • choroby nerek,
 • alergie sezonowe,
 • dolegliwości żołądkowo-jelitowe,
 • bóle mięśni i stawów,
 • infekcje górnych dróg oddechowych,
 • anemia,
 • zaburzenia hormonalne.

W jakich jeszcze przypadkach z pomocą przyjdzie Ci internista? Możesz liczyć na jego fachową poradę w kwestii zażywanych leków, ich skutków ubocznych, a także wtedy, gdy potrzebujesz skierowania do poradni specjalistycznej, analizy badań biochemicznych, laboratoryjnych i obrazowych oraz przedłużenia dotychczasowego leczenia.

Jak przebiega teleporada u internisty on-line?

Większość przypadłości, którymi zajmuje się internista, można bez problemu skonsultować z nim bez wizyty w przychodni. Od jakiegoś czasu masz skoki ciśnienia? Co wiosnę dopada Cię sezonowa alergia? A może borykasz się z uporczywą zgagą? Wiedz, że z każdym z tych problemów możesz zgłosić się do lekarza internisty on-line.

Wielu osobom wydaje się, że teleporada znacznie odbiega od doświadczeń, które znają one z gabinetu lekarskiego – otóż nic bardziej mylnego. W celu oceny Twojego stanu zdrowia i postawienia trafnej diagnozy lekarzowi wystarczy przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i zapoznanie się z dokumentacją medyczną. Warto przygotować się do tego pierwszego, ponieważ w jego trakcie możesz zostać zapytany o swoje samopoczucie, niepokojące objawy, przyjmowane na stałe leki oraz codzienne nawyki, na przykład te związane z odżywianiem i suplementacją.

Pamiętaj, że podczas rozmowy z internistą online masz prawo do zadawania pytań. Lekarz chętnie rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące dawkowania leków, ich interakcji z ziołami czy wszelkich zagadnień dietetycznych i profilaktycznych. Wykonywanie codziennych obowiązków pracowniczych sprawia Ci trudność ze względu na Twój stan zdrowia? Nie zapominaj o tym, że internista on-line może wypisać Ci L4 – wszystko odbywa się za pomocą specjalistycznego systemu, a to oznacza, że nie będziesz musiał odbierać dokumentu osobiście ani dostarczać go bezpośrednio do miejsca pracy. To ogromne udogodnienie dla osób, które cenią swój wolny czas.

Dlaczego warto skorzystać z usług internisty online?

Lekarz internista prywatnie – planujesz skorzystać z usług? Wiedz, że wizyta stacjonarna wiąże się z wysokimi kosztami. Znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem jest rozmowa ze specjalistą za pomocą dedykowanej ku temu platformy telemedycznej. Mieszkasz daleko od przychodni? Nie chcesz narażać się na kontakt z innymi chorymi? A może masz problem ze zorganizowaniem opieki dla swojego dziecka? Konsultacja z internistą online w formie teleporady to doskonała opcja właśnie dla takich osób jak Ty! Dzięki niej nie tylko unikniesz długich kolejek do rejestracji, ale również uzyskasz pomoc w dogodnym dla Ciebie terminie – nawet w 15 minut!

Jak umówić się na konsultację z internistą on-line?

Zależy Ci na szybkiej poradzie internistycznej? Zatem idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z usług Med24. Jedyne, co musisz zrobić, to przejść przez krótki i intuicyjny proces rejestracji na stronie, podać swoje dane, opłacić wizytę i wybrać preferowaną formę kontaktu (telefon, wideorozmowa, czat SMS). Konsultacja odbędzie się w wyznaczonym przez Ciebie terminie – pamiętaj, że w przypadku usługi express internista on-line jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w niedzielę i święta!

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds