Gazeta Senior wydanie listopad 11/2021

Listopad to czas, kiedy jesienne chłody i długie wieczory rozgoszczą się na dobre. Dlatego wspólnie szukamy sposobów, aby w dobrej formie fizycznej i psychicznej powitać kolejny rok. Odpowiedzi szukamy w różnych miejscach w kraju i za granicą, w aktywności fizycznej, jak i zakamarkach duszy. Nasze listopadowe DROGI do szczęścia i długowieczności zaprowadziły nas m.in. do błękitnych stref. Co to takiego? Odpowiedź w numerze.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dla kogo warto pisać? Na to pytanie odpowiada Jacek Cygan, który jest autorem nie tylko słów do wielkich hitów, więcej zdradza w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim.

Że warto pisać i że sztuka to nie najtrudniejsza, spróbuje przekonać czytelników pisarka, autorka sagi wiejskiej, Kasia Bulicz-Kasprzak w odcinkowym kursie pisarskim. Gorąco polecamy!

Głosujemy na Flexi Seniorów!

W ostatnim numerze zapowiadaliśmy Plebiscyt Flexi na XXI w., a dziś nastał czas wyborów. Głosujmy na najlepszych kandydatów TUTAJ! Podajemy szczegóły i polecamy kandydatkę „Gazety Senior”, dr Jadwigę Kwiek, znaną naszym czytelnikom m.in. z rubryki „ABC Psychologii dla seniorów”. Na temat działań Jadwigi Kwiek na rzecz seniorów piszemy również w reportażu bardzo osobistym na łamach aktualnego numeru.

Reklama Reklama PolisyTravel

Historia niezwykła

„Z Borysławia przez Nową Rudę do Paryża” to chwytająca za serce historia przyjaciółek, dziś seniorek, a jedną z nich jest Krystyna Ziętak, felietonistka „Gazety Senior”. Trzeba to przeczytać, ponieważ brakuje słów, aby to opisać.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Prawo i finanse

Przyglądamy się emeryturom w Polsce, Europie i na świecie. Rozkładamy na czynniki pierwsze różnice pomiędzy ZASIŁKIEM a DODATKIEM pielęgnacyjnym, które są bardzo często mylone. Zaglądamy do praw przysługujących poszkodowanym konsumentom, szczególnie tym, którym zawieszono karnety i inne subskrypcje w czasie lockdown-u. A z kolejnego odcinku cyklu prowadzonego przez Notariuszy Izby Notarialnej dowiadujemy się m.in. co powinno i co może być objęte treścią testamentu.

Seniorzy rozmawiają o seksie

Jak rozmawiać o „tych sprawach”… To niełatwa dziedzina, po której oprowadzają Klaudia Latosik i Olga Żukowicz. Krok po kroku, podpowiadają, jak zacząć, co mówić, aby zostać dobrze zrozumianą/nym oraz wskazują błędy, które popełniamy najczęściej.

A dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne publikujemy fragment najnowszej książki prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza pt. „Jak nie zostać moim pacjentem”. Już jest dostępna w dobrych księgarniach.

I wiele, wiele innych

Prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior 2021

Dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, MOPS’u, apteki, sanatorium, hotelu, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 99 zł za 6 miesięcy. Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds