Gazeta Senior wydanie listopad 11/2021

Listopad to czas, kiedy jesienne chłody i długie wieczory rozgoszczą się na dobre. Dlatego wspólnie szukamy sposobów, aby w dobrej formie fizycznej i psychicznej powitać kolejny rok. Odpowiedzi szukamy w różnych miejscach w kraju i za granicą, w aktywności fizycznej, jak i zakamarkach duszy. Nasze listopadowe DROGI do szczęścia i długowieczności zaprowadziły nas m.in. do błękitnych stref. Co to takiego? Odpowiedź w numerze.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dla kogo warto pisać? Na to pytanie odpowiada Jacek Cygan, który jest autorem nie tylko słów do wielkich hitów, więcej zdradza w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim.

Że warto pisać i że sztuka to nie najtrudniejsza, spróbuje przekonać czytelników pisarka, autorka sagi wiejskiej, Kasia Bulicz-Kasprzak w odcinkowym kursie pisarskim. Gorąco polecamy!

Głosujemy na Flexi Seniorów!

W ostatnim numerze zapowiadaliśmy Plebiscyt Flexi na XXI w., a dziś nastał czas wyborów. Głosujmy na najlepszych kandydatów TUTAJ! Podajemy szczegóły i polecamy kandydatkę „Gazety Senior”, dr Jadwigę Kwiek, znaną naszym czytelnikom m.in. z rubryki „ABC Psychologii dla seniorów”. Na temat działań Jadwigi Kwiek na rzecz seniorów piszemy również w reportażu bardzo osobistym na łamach aktualnego numeru.

Historia niezwykła

„Z Borysławia przez Nową Rudę do Paryża” to chwytająca za serce historia przyjaciółek, dziś seniorek, a jedną z nich jest Krystyna Ziętak, felietonistka „Gazety Senior”. Trzeba to przeczytać, ponieważ brakuje słów, aby to opisać.

Autopromocja Prenumerata Gazety Senior

Prawo i finanse

Przyglądamy się emeryturom w Polsce, Europie i na świecie. Rozkładamy na czynniki pierwsze różnice pomiędzy ZASIŁKIEM a DODATKIEM pielęgnacyjnym, które są bardzo często mylone. Zaglądamy do praw przysługujących poszkodowanym konsumentom, szczególnie tym, którym zawieszono karnety i inne subskrypcje w czasie lockdown-u. A z kolejnego odcinku cyklu prowadzonego przez Notariuszy Izby Notarialnej dowiadujemy się m.in. co powinno i co może być objęte treścią testamentu.

Seniorzy rozmawiają o seksie

Jak rozmawiać o „tych sprawach”… To niełatwa dziedzina, po której oprowadzają Klaudia Latosik i Olga Żukowicz. Krok po kroku, podpowiadają, jak zacząć, co mówić, aby zostać dobrze zrozumianą/nym oraz wskazują błędy, które popełniamy najczęściej.

A dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne publikujemy fragment najnowszej książki prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza pt. „Jak nie zostać moim pacjentem”. Już jest dostępna w dobrych księgarniach.

I wiele, wiele innych

Kolejny numer “Gazety Senior” ukaże się 24 listopada.

Aby otworzyć numer kliknij okładkę:

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior 2021

Dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, MOPS’u, apteki, sanatorium, hotelu, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 99 zł za 6 miesięcy. Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

Gazeta Senior listopad 2021 czytaj bezpłatnie online >>

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.