Kolej panoramiczna – zdobądź Alpy w wygodny i niepowtarzalny sposób!

Kolej panoramiczna – zdobądź Alpy w wygodny i niepowtarzalny sposób!

Marzysz o zobaczeniu na własne oczy słynnych alpejskich krajobrazów? Czeka na Ciebie wycieczka objazdowa przez Alpy, której najmocniejszym punktem jest kolej panoramiczna. Dwie najsłynniejsze trasy kolejowe Szwajcarskich Alp to Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) i Bernina Express. Pierwsza z nich wiedzie przez krainę surowego, zimnego alpejskiego klimatu i trwa 8 godzin. Z kolei trasę Bernina Express pokonuje się w 4 godziny, umożliwia ona podziwianie stromych szczytów, turkusowych jezior górskich, ale także słonecznej Italii z jej winnicami i palmami. BP Arion Senior opracowało wycieczkę objazdową obiema trasami. Dziś przyjrzymy się tej z Bernina Express przez Alpy ze Szwajcarii do Włoch.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wycieczka objazdowa: Alpy – plan podróży

Podróżowanie może być celem samym w sobie, jeżeli jest dobrze zaplanowane i wiedzie przez najpiękniejsze zakątki odwiedzanych regionów. Nasza wyprawa zacznie się od przejazdu luksusowym autokarem z jednego z miast: Katowic, Gliwic lub Krakowa.  Dla osób, które zdecydują się na rozpoczęcie wspólnej przygody z Krakowa, istnieje możliwość noclegu w hotelu (przed i po wycieczce). Pierwszego dnia dotrzemy do Czeskiego Kumlova – miasteczka wpisanego na listę UNESO, gdzie będziemy podziwiać klimatyczną starówkę. Następnie udamy się do Salzburga.

Kolejny dzień rozpoczniemy od zwiedzania miasta Mozarta. Salzburg ze względu na piękne zabytkowe budowle (Pałac Mirabell z ogrodami, kościoły, pomniki) jest nazywany Rzymem Północy. Po południu będziemy mogli odpocząć w Parku Wodnych Niespodzianek, który otacza willę pałacową Hellbrunn. Imponująca architektura ogrodu, piękna i zadbana zieleń oraz szum licznych fontann ukoją nasze zmysły po wcześniejszych atrakcjach.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Pociąg panoramiczny – podróż marzeń, nie tylko dla miłośników kolei

Kolej panoramiczna to przejazd słynnym czerwonym, alpejskim pociągiem, który został wyposażony w ogromne okna, umożliwiające podziwianie krajobrazów. Wycieczka rozpoczyna się w szwajcarskim miasteczku Chur. Na trasie oprócz wspaniałych widoków ośnieżonych szczytów, nieskazitelnych, czystych jezior (Jezioro Czarne i Jezioro Białe) oraz rzek, czekają Cię liczne tunele, wiadukty i mosty. Trasa, którą będziesz podróżować, została wpisana na listę UNESCO w 2008 r. – jej piękno i wyjątkowość są niezaprzeczalne.

Bernina Express Arion Senior

Bernina Express BP Arion Senior

Linia kolejowa Bernina Express powstała w 1910 r. by umożliwić skuteczną komunikację mieszkańcom trzech szwajcarskich dolin: Engadycyny, Valtelliny i Volposchiavo. Ta trasa jest świadectwem technicznego geniuszu jej budowniczych. Udało im się (bez znanych nam obecnie nowoczesnych laserów i komputerów) zbudować trakt, którego kont nachylenia nie przekracza 7%, mimo że wiedzie przez przełęcz Bernina (położona na wysokości 2328 m n. p. m.). Będziesz mógł podziwiać spiralne tunele wydrążone we wnętrzach gór, oraz malownicze wiadukty – w tym najsłynniejszy Landwasser wspartym na sześciu łukach zbudowanych z wapienia i Brusio, który ma postać kamiennej, 9-prześełowej pętli. Trasa kończy się w słonecznym miasteczku Tirano we Włoszech.

Reklama Reklama PolisyTravel

Sirmione, Werona i austriackie Zell am See – mocne zakończenie

Wycieczka objazdowa w Alpy obejmuje także włoski dzień – w Sirmione nad jeziorem Garda oraz mieście Romea i Julii, czyli Weronie. Zobaczycie urokliwe uliczki, zabytkowe kamienice, place, XIV-wieczny zamek Castelvechio, katedrę oraz amfiteatr i łuk triumfalny. Na zakończenie odwiedzimy dom Julii, by spojrzeć na najsłynniejszy na świecie balkon.

Następnie pokonamy Alpy przez przełęcz Brennero i przenocujemy w austriackim hotelu, skąd kolejnego dnia wyruszymy na zwiedzanie miasteczka Zell am See leżącego u podnóża gór. Czekać tam na nas będzie panoramiczny rejs statkiem po jeziorze Zeller See. Do Polski powrócimy w godzinach nocnych.

Czy wycieczka objazdowa w Alpy to dobry pomysł dla seniorów?

Góry odwiedza się przede wszystkim dla ich majestatycznego piękna, niestety zdobycie ich o własnych siłach nie jest możliwe dla każdego. Jednak dzięki kolei panoramicznej możesz zdobyć Alpy w wygodny sposób! Wszystkie miejsca w pociągu są rezerwowane – nie obawiaj się tłumów, usiądź wygodnie i ciesz się każdą chwilą. Biuro podróży Arion Senior przygotowało specjalne rabaty dla osób w wieku 60+. Istnieje też możliwość zapłacenia za wycieczkę w systemie ratalnym, bez oprocentowania. Cena wycieczki obejmuje: zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych, 4 śniadania, 4 obiadokolację, przejazd autokarem i opiekę pilota wycieczki oraz ubezpieczenie, opłaty administracyjne i drogowe. BP Arion Senior (VIDEO) to sprawdzone i bezpieczne biuro podróży, mające 30-letnie doświadczenie w organizowaniu wycieczek.

Te i inne oferty BP Arion Senior na 2022 r znajdziesz TUTAJ


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds