Gazeta Senior wydanie maj 5/2020

Zapraszamy do czytania online majowego e-wydania Gazety Senior. Wiosenny numer poświęcony został w dużej części tematom związanym z koronawirusem, choć nie zabraknie w nim materiałów, które pozwolą zapomnieć o pandemii. Miłej lektury. 

Na okładce majowego wydania Gazety Senior

Na okładce Beata Rakowska, aktorka teatralna, dubbingowa, serialowa. Laureatka PPA w 1994 r. Uwielbia dubbing i wszelkie prace z głosem. Od 2018 r. prowadzi warsztaty teatralne dla słuchaczy UTW w Uniwersytecie Wrocławskim. Wywiad z Beatą Rakowską, aktorką Teatru Współczesnego przeprowadziła słuchaczka UTW w UWr Maria Marchwicka.

Ważne informacje dot. czasu pandemii koronawirusa

Dlaczego w czasie epidemii kupujemy makaron i parówki zamiast zdrowego jedzenia? Jak prosić o pomoc skutecznie w tym trudnym czasie oraz jak żyć w czasie zarazy? Na te i inne pytania odpowiadają psycholodzy i psychodietetycy.

Świat po pandemii

Świat kliknął STOP. Gdyby nie tragiczny powód tego STOP może powiedzielibyśmy: NARESZCIE! Świat jaki jest, każdy widzi. Dzisiaj to koronawirus nas zastopował. Jak będzie jutro? Słabo radzimy sobie z tym, co stworzyliśmy. Jest nas już prawie osiem miliardów! Każdy chce mieć gdzie mieszkać, co jeść, być zdrowym, ubrać się, mieć samochód, piękne wakacje itd. Niestety nie wszyscy możemy to mieć – pisze Alicja Pionkowska autorka bloga Mózgojazda. Więcej refleksji m.in. od Marii Orwat i Ilony Zakowicz w numerze.

Odkrywamy oddech na nowo!

Oddech towarzyszy nam od chwili narodzin. W dobie pandemii kwestie związane z oddychaniem stały się szczególnie ważne i poświęca się im znacznie więcej uwagi, niż dotychczas. Jak dbać o prawidłowe oddychanie? Czy i w jaki sposób je ćwiczyć, a także po co to robić? I wreszcie – jak odróżnić problemy z oddychaniem w przebiegu astmy od duszności towarzyszących zakażeniu koronawirusem?

Tropem stulatków

Wacław Jan Kroczek, który śledzi losy najstarszych Polaków i relacjonuje je czytelnikom Gazety Senior, opisał historię Pani Emilii Brączyk, niezwykłej stulatki z Torunia.

GAZETA SENIOR maj 2020 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ Sprawdź również więcej wydań Gazety Senior! KLIKNIJ TUTAJ


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Prenumerata Gazety Senior na 2020 r. z dostawą do skrzynki pocztowej, więcej na temat TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds