Gazeta Senior wydanie październik 10/2021

Zapraszamy do lektury kolejnego jesiennego numeru „Gazety Senior”. Sporo dzieje się w senioralnych społecznościach, to bardzo cieszy, ponieważ musimy aktywnie walczyć z izolacją osób starszych. Że warto być razem i jak to zrobić, podpowiada m.in. Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowa, znana szerzej jako Superniania. Gorąco polecamy rozmowę Andrzeja Wiśniewskiego z Panią Dorotą. A co jeszcze w najnowszym wydaniu? 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Finanse i zdrowie

Objaśniamy krok po kroku, jak będzie wyglądać emerytura bez podatku, ale z wyższą składką zdrowotną. Ile zostanie w portfelach emerytów? Trochę więcej, ale nie we wszystkich. Już wkrótce czeka seniorów wypłata 14. emerytury, która odbędzie się z automatu nie trzeba składać wniosku, ani podawać swoich danych nikomu! To ważne, ponieważ seniorzy już są nagabywani przez telefonicznych oszustów. Mamy również dobrą wiadomość dla tzw. „czerwcowych emerytów”, którzy do tej pory pokrzywdzeni, teraz dostaną dodatkowe pieniądze. A dla wciąż aktywnych plebiscyt Flexi na XXI. Zgłoś swojego kandydata.

Jesień to także czas na trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50 r.ż. oraz mnóstwo sposobów na wzmocnienie odporności. Znajdziesz rozwiązania do stosowania w domowym zaciszu, jak i propozycje jesiennych pobytów dla zdrowia.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Cykle w „Gazecie Senior”

Polecamy bardzo ciekawy artykuł dot. testamentów. Wszystko, co senior wiedzieć powinien na temat tego dokumentu, prosto i konkretne. To pierwszy odcinek zapowiadanego cyklu: Masz do tego PRAWO! Pod patronatem notariuszy Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Jak się chronić przed chorobami przekazywanymi drogą płciową, które nie omijają seniorów? Mity na ten temat mają się dobrze. Obalają je Olga Żukowicz i Klaudia Latosik kontynuujące cykl edukacji psychoseksualnej dla dorosłych.

Ilona Zakowicz i Bogna Bartosz w na 2 lub 3 głosy podpowiadają, jak zaprzyjaźnić się z październikiem i co czytać, aby długie, jesienne wieczory wykorzystać dla swojego, najlepiej rozumianego, dobra. Szczególnie jeżeli samotny wieczór nie jest naszym wyborem.

zaOPIEKUJ się sobą! W ABC psychologii dla seniora dr Jadwiga Kwiek wyjaśnia, dlaczego warto popracować nad swoim wewnętrznym opiekunem. Bez jego pomocy będzie nam po prostu dużo trudniej.

We współpracy z Aurora Films rozpoczynamy cykl KINO DLA SENIORA. Czytelnicy będą regularnie otrzymywać propozycje tytułów filmów, które warto obejrzeć. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby tematyka polecanych produkcji była różnorodna i każdy odnalazł coś dla siebie. Pierwsze propozycje w aktualnym wydaniu.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Samotność zabija

Samobójstwa po 60-tce to ukryty problem, który nie przebija się w debacie publicznej i mediach. Postanowiliśmy nie zamiatać go pod dywan, a dr n. med. Iwona Koszewska mówi o nim w taki sposób, że chce się żyć. Bardzo ciekawa rozmowa i konkretne wskazówki dla osób w kryzysie oraz bliskich.

Najnowsza Kampania „Stowarzyszenia mali bracia Ubogich” zwraca uwagę na samotność starszych ludzi. Organizacja przekonuje, że OBECNOŚĆ pomaga. Jak każdy z nas może pomóc? Znajdziecie w numerze. A o wzbogacaniu senioralnego świata i lokalnych społecznościach, które walczą z samotnością, piszą także Andrzej Wasilewski i Maria Orwat.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Program Senioralni. Poznań 2021

Poznaniem przez najbliższe tygodnie władają seniorzy. Święto najstarszych uroczyście rozpoczęło się w sobotę. Co przygotowano dla seniorów ze stolicy Wielkopolski, czyli harmonogram wydarzeń, opublikowaliśmy w numerze. Jest z czego wybierać.

I wiele, wiele innych tematów dedykowanych najstarszym.

Kolejny numer “Gazety Senior” ukaże się 27 października.

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior 2021

Dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, MOPS’u, apteki, sanatorium, hotelu, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 99 zł za 6 miesięcy. Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

Gazeta Senior październik 2021 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds