Rok Różewicza we Wrocławiu

Rok Różewicza we Wrocławiu

Zbliża się kulminacja Roku Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wrocławskie teatry i instytucje kultury na różne sposoby upamiętniają Tadeusza Różewicza.

Różewicza

popiersie T. Różewicza w Starym Ratuszu

Im bliżej urodzin a przypominamy, to 9 października 1921 urodził się w Radomsku Tadeusz Różewicz, tym więcej różnych występów i upamiętnień. Tutaj  znajdziecie pełen program obchodów.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Dolnośląskie centrum Filmowe

Od 21 maja wyjątkowe spotkania z poezją Tadeusza Różewicza. Do końca roku we wszystkich kinach Dolnośląskiego Centrum Filmowego przed każdym seansem widzowie usłyszą wiersze poety w interpretacji aktorów dolnośląskich teatrów.

Reklama Reklama PolisyTravel

Teatr Muzyczny Capitol

Prawdziwy maraton dla aktorów i muzyków. Zaczyna się w sobotę 2 października o godzinie 12:00. Przez 24 godziny bez przerwy będziecie mogli słuchać różnych interpretacji twórczości Mistrza. Tutaj https://www.teatr-capitol.pl/rozewicz-bez-przerwy-w-capitolu/ znajdziecie pełny program. Bilety do kupienia w sobotę od 11: w kasie teatru. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują maseczki. Elitarne wydarzenie.

Biblioteka imienia Tadeusza Różewicza

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu została uhonorowana imieniem poety. Dlatego w różnych oddziałach znajdziecie sporo wydarzeń związanych z rocznicą. Od 9 września w bibliotekach są rozstawione zakładki do książek z wierszami mistrza Tadeusza. Częstujcie się, zakładka zawsze się przyda. Zwracamy Państwa uwagę, 9 października 2021 r. w setną rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza otworzymy w Bibliotece Grafit Filii nr 5 przy ulicy Namysłowskiej 8 i w przestrzeni wirtualnej wystawę „Tadeusz Różewicz – poeta obecny”. Wszystkie działania związane z Rokiem Różewicza w Miejskiej Bibliotece znajdziecie tutaj https://biblioteka.wroc.pl/projekty/rok-rozewicza/

Wrocławski Teatr Współczesny

WTW wspólnie z Muzeum Teatru we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym Capitol oraz Teatrem Polskim w Podziemiu organizuje od 4 października czytania i performansy. Taka trochę inna forma upamiętnienia wielkiego poety. Bilety w kasie teatru.

Wrocławski Teatr Pantomimy

Spektakl „Mów o sobie, tylko o sobie” w reżyserii Darii Kopiec miał premierę 17 września. Kanwą przedstawienia jest opowiadanie Tadeusza Różewicza „Grzech”. Aktorzy na premierze wychodzili kilka razy, by kłaniać się publiczności i dziękować za oklaski. Znakomita muzyka w wykonaniu żeńskiego tria towarzyszy rewelacyjnie dopełnia wystawienie.

Więcej o spektaklu przeczytacie poniżej.

„Mów o sobie, tylko o sobie”. Różewicz we Wrocławiu

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds