Gazeta Senior wydanie sierpień 8/2020

Wakacje w pełni, ale nie są one tak beztroskie jak do tej pory. Wirus jest z nami i nie odpuszcza. Nikt rozsądny nie pokusi się o wyrokowanie, jak długo to jeszcze potrwa i ile ofiar pochłonie. Pozostaje czekać. W tym czasie polecamy lekturę Gazety Senior.

xABo. Ksiądz Boniecki – FILM o księdzu z nakazem milczenia w mediach

Polecamy wierzącym i ateistom film „xABo. Ksiądz Boniecki”, od 24 lipca do obejrzenia w kinach. To obraz człowieka wielkiego serca i intelektu. Warto posłuchać słów kołaczących się w głowie 85-latka, który żyje tempem nastolatka i czasem jak dzieciak żartuje. Nie chcemy opowiadać zbyt wiele, aby nie psuć kinowej uczty. Po prostu zapraszamy do kin. Więcej o kulisach powstawania filmu zdradziła nam reżyser dokumentu Aleksandra Potoczek. Historia determinacji tej młodej osoby to materiał na duży ekran.

Ku refleksji, ku lepszemu

Niech niełatwa sytuacja epidemiczna przyniesie owoce, choćby w postaci refleksji i docenienia tego, co mieliśmy.  Jak pisze Maria Marchwicka w swoich wspomnieniach z czasu pandemii na str.13 „ dopiero zdaję sobie sprawę, jaka przed tym wszystkim byłam szczęśliwa”. To może być początek czegoś nowego. W numerze felietony, książki, filmy, które sprzyjają mądrej refleksji.

Autopromocja Prenumerata Gazety Senior

Z życia seniorów, zdrowie, ostrzeżenia i wiele innych.

Gazeta Senior sierpniowy numer. Sprawdź online >>

Gdzie dociera Gazeta Senior, sprawdzicie na jej łamach, lista placówek stacjonarnych.

GazetaSenior.pl codziennie nowe informacje Sprawdź >>

Archiwum Gazety Senior TUTAJ

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.