Geriatria i organizacje pozarządowe – tematy posiedzenia MSR w Poznaniu

Kolejne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów odbyło się w Poznańskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w dniu 8 maja br.

DSC_2651

Tym razem wiodącymi tematami posiedzenia było przedstawienie i dyskusja na temat: NGO a MRS – o wzajemnie pomocniczej roli tych organizacji w niesieniu pomocy Seniorom oraz powołania i wdrożenia w życie inicjatywy Wielkopolski Klaster Seniora. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu poprawę życia osób starszych zamieszkujących Poznań.
Ważnym tematem poruszonym w dyskusji o działalności MRS jest potrzeba powstania w mieście oddziału geriatrycznego. Okazuje się bowiem, że wiele małych miejscowości posiada już tego typu oddziały, natomiast miasto Poznań pozbawione jest możliwości specjalistycznego leczenia osób w podeszłym wieku. Geriatria często mylona jest z opieką paliatywną, a przecież leczenie specjalistyczne może znacznie poprawić stan zdrowia i znacznie polepszyć komfort zdrowotny seniorów i jednocześnie przedłużyć życie. Mamy nadzieje, że tego typu placówka w końcu powstanie…

Tekst i Foto: Roman Szymański

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds