Seniorzy torowisko

W dniu 29 kwietnia br. Parowozownia Wolsztyn, jedyna nadal czynna w Polsce, będąca również jednym z czterech muzeów parowozów obchodziła sto piątą rocznicę istnienia oraz setną rocznicę zbudowania pierwszej polskiej lokomotywy. Jubileusz został uczczony Dwudziestą Czwartą Paradą Parowozów.

Gościnnie udział w niej wzięły również maszyny z Republiki Czeskiej i z Niemiec. Oprócz parowozów i bardzo interesujących objaśnień ciekawostkowych szczegółów tych zabytkowych maszyn, można było zobaczyć wagony w których nasze pokolenie spędziło nie mało czasu podróżując nimi codziennie do szkół, do pracy, jadąc do babci, jadąc na kolonie, obozy, na święta do rodziców, w podróżach służbowych i prywatnych. Wiele z prezentowanych zabytków techniki nie tylko okazało się naszymi rówieśnikami ale i… młodszymi wiekowo niż my. A już zabytki. No i proszę! – jak ten czas leci a technologie jeszcze szybciej!

tekst i zdjęcia: Andrzej Wasilewski

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.