Seniorzy torowisko

W dniu 29 kwietnia br. Parowozownia Wolsztyn, jedyna nadal czynna w Polsce, będąca również jednym z czterech muzeów parowozów obchodziła sto piątą rocznicę istnienia oraz setną rocznicę zbudowania pierwszej polskiej lokomotywy. Jubileusz został uczczony Dwudziestą Czwartą Paradą Parowozów.

Gościnnie udział w niej wzięły również maszyny z Republiki Czeskiej i z Niemiec. Oprócz parowozów i bardzo interesujących objaśnień ciekawostkowych szczegółów tych zabytkowych maszyn, można było zobaczyć wagony w których nasze pokolenie spędziło nie mało czasu podróżując nimi codziennie do szkół, do pracy, jadąc do babci, jadąc na kolonie, obozy, na święta do rodziców, w podróżach służbowych i prywatnych. Wiele z prezentowanych zabytków techniki nie tylko okazało się naszymi rówieśnikami ale i… młodszymi wiekowo niż my. A już zabytki. No i proszę! – jak ten czas leci a technologie jeszcze szybciej!

tekst i zdjęcia: Andrzej Wasilewski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds