Glistnik jaskółcze ziele – właściwości i zastosowanie

Glistnik jaskółcze ziele – właściwości i zastosowanie

Olejek z glistnika jaskółcze ziele jest coraz chętniej i coraz częściej stosowanym produktem w pielęgnacji ciała. Główny składnik tego produktu ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, gojące i przeciwalergiczne. Nic dziwnego, że sięga się po niego w różnych sytuacjach. O czym jeszcze warto pamiętać, kupując produkty z glistnika jaskółczego?

Olejek z glistnika jaskółcze ziele – dlaczego i kiedy warto go stosować?

Wszechstronne zastosowanie ziół w zakresie nie tylko leczenia, ale również zaawansowanej kosmetyki to zasługa dawnych czasów, w których dużą uwagę poświęcano produktom pochodzenia naturalnego. Dziś czerpie się z wiedzy przodków, przekonując się jednocześnie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają zioła.

Olejek z glistnika jaskółczego jest jednym z takich produktów, którego pozytywne właściwości docenia się chociażby przy leczeniu problemów skórnych, jak np.: łuszczycy, odcisków, trądziku pospolitego, egzemy, łojotoku.

Po zastosowaniu produktu z glistnikiem jaskółczym, skóra jest zdecydowanie „spokojniejsza”, a stany zapalne mniej widoczne. Znacznie złagodzone zostaje także swędzenie skóry.

Warto wspomnieć, że glistnik jaskółczy wspomaga również leczenie polipów, czy brodawczaków. Czy wypróbujesz jaskółcze ziele na własnej skórze?

Czyste ciało – czyli glistnik jaskółczy w rosyjskiej medycynie ludowej 

To właśnie z Rosji wywodzi się ta cudotwórcza roślina, której pierwotna nazwa to czystotiel. Zgodnie z powszechnym i pierwotnym zastosowaniem glistnik ma mieć działanie oczyszczające, wspomagające leczenie podrażnień, a stosować go można nawet u niemowląt. To właśnie u maluchów występuje przecież najwięcej podrażnień, które nie tylko bywają trudne do wyleczenia, ale również mają charakter nawracający. Podobnie zresztą bywa w przypadku osób starszych, które bardzo często borykają się z odparzeniami oraz grzybicą skóry. Preparat z glistnikiem jaskółczym może znacząco wpłynąć na komfort ich życia.

Jak stosować produkty z glistnikiem jaskółczym? Obszary skóry, na których wystąpiło podrażnienie, wystarczy przetrzeć wacikiem nasączonym olejkiem. Bo to właśnie formę olejku ma najczęściej produkt z glistnikiem. Zabieg, w zależności od leczonego obszaru ciała, będzie trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Jaki będzie finalny efekt takiej kuracji? Bardzo szybko odczuje się ulgę w postaci złagodzonego świądu i mniejszych obrzęków oraz złagodzenia stanów zapalnych.

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds