Książka dla seniora. Powraca specjalna seria wydawnicza z dużą czcionką

Książka dla seniora. Powraca specjalna seria wydawnicza z dużą czcionką

Kryminały Remigiusza Mroza i Alka Rogozińskiego, powieści Romy Fiszer, Magdaleny Majcher i Roberta Małeckiego, a także seria bestsellerowych thrillerów Nory Roberts – to tylko kilka tytułów spośród kilkudziesięciu pozycji, które jeszcze tego lata ukażą się w serii Wielkie Litery, w specjalnym formacie z dużą czcionką.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Seria wydawnicza Wielkie Litery

Wielkie Litery to seria wydawnicza zainicjowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut z myślą o seniorach i osobach słabowidzących. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce zastosowanej w publikacjach ich lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wydawców książek z dużą czcionką – niestety wciąż znaczna część tytułów ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów. Do tej pory do inicjatywy dystrybutora przyłączyło się już 9 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. W lipcu 2020 roku do serii dołączy kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw SQN, Pascal i Czwarta Strona.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Dużą czcionką ukażą się tego lata …

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza Mroza, Macieja Siembiedy, Alka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami: Kamerdyner oraz Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory Roberts, Szczypta miłości Amandy Prowse oraz Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Lista książek ukazujących się w serii Wielkie Litery wydłuża się z miesiąca na miesiąc – jeszcze tego lata w serii ukażą się książki Jakuba Małeckiego, Anety Jadowskiej, Magdaleny Majcher, Nataszy Sochy, a także kolejne kryminały Remigiusza Mroza.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Wielkie Litery w bibliotekach

Jak wynika z danych zebranych przez dystrybutora, już ponad 400 bibliotek w całej Polsce zaopatrzyło swoje księgozbiory w specjalne wydania książek z dużą czcionką. Wszystkie publikacje ukazujące się w serii Wielkie Litery można zamówić także przez internet – w Księgarni Internetowej PWN.

Więcej ciekawych propozycji książkowych w zakładce KSIĄŻKI

Podróż w czasie dla dziadków i wnuków „Czas wolny w PRL” książka i blog Wojciecha Przylipiaka

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds