Pogodna emerytka, autorka mrocznych kryminałów – HANNA GREŃ. PREMIERA „Piątego przykazania” kolejnego tomu bestsellerowej serii

Pogodna emerytka, autorka mrocznych kryminałów – HANNA GREŃ. PREMIERA „Piątego przykazania” kolejnego tomu bestsellerowej serii

Urodziła się w 1959 roku w Wiśle. Obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła Akademię Ekonomicznej w Katowicach. Do 2014 roku prowadziła biuro rachunkowe, a niedługo później wydała swoją pierwszą powieść.

Hanna Greń – pogodna emerytka pisze mroczne kryminały

Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek. W tym roku ukazała bestsellerowa seria z Dionizą Remańską! Tomy Wioska kłamców i Więzy krwi już zdobyły rzeszę zapamiętałych czytelników, a 14 października wychodzi kolejne, intrygujące śledztwo Dionizy Remańskiej pt. Piąte przykazanie.

Hanna Greń, copyright Mateusz Sosna / Ogniskova

Piąte przykazanie – seria Dionizy Remańskiej

Kto za grzech nie żałuje, może go powtórzyć

Pewnego dnia w agencji Dionizy Remańskiej pojawia się Maria Pisarek. Zrozpaczona kobieta twierdzi, że jej syn, Paweł, który zdaniem policji zaginął, został tak naprawdę zamordowany. Podejrzewa prawie wszystkich mieszkańców miejscowości Osiny, którzy rzekomo szykanowali jej dziecko, a w końcu doprowadzili do śmierci chłopaka. Z czasem wychodzi na jaw, że Paweł Pisarek, młody i zdolny informatyk, szantażował wiele osób, jednak z powodu braku dowodów śledztwo zostaje zawieszone. Równolegle prowadzona jest sprawa bestialsko skatowanego proboszcza.

Czy zniknięcie Pawła może mieć coś wspólnego z morderstwem proboszcza, w którego komputerze chłopak znalazł dowody na to, że ksiądz wykorzystywał seksualnie nieletnich? Dioniza wie, że poszukiwanie mordercy przyniesie więcej pytań niż odpowiedzi.

Piąte Przykazanie – prolog i 1 rozdział przeczytasz TUTAJ

Pozostałe tomy

Wioska kłamców

Niektóre tajemnice najlepiej zabrać ze sobą do grobu…

Po odejściu z pracy w policji Dioniza Remańska postanowiła odszukać zabójcę swojego ojca. Jego zagadkowa śmierć od pewnego czasu nie dawała jej bowiem spokoju. Wprawdzie oskarżeni o tę zbrodnię zostali już skazani na długie lata w więzieniu, jednak Dioniza nie wierzy w ich winę. Przyjeżdża do wioski, w której mieszkają rodziny skazańców, by przeprowadzić prywatne śledztwo. Jego wyniki okazują się zaskakujące. Kłamstwa i intrygi spowijają Strzygom i sięgają poza jego granice. Z czasem sama Dioniza zaczyna wątpić, czy zdoła pośród mieszkańców tej przeklętej wioski odnaleźć prawdziwego zabójcę…

Już po przeczytaniu pierwszych stron po prostu nie sposób się od książki oderwać. Gorąco polecam!” Ewa Kasprzyk

Zarwałam noc! Wybierzcie się do Strzygomia, odizolowanej od świata wioski, gdzie króluje zbrodnia. Nie będziecie chcieli wracać”. Marta Matyszczak.

Więzy krwi

Kiedy tracisz rodzinę, tracisz wszystko…

W Świercznicy znalezione zostaje ciało Wioletty Kamińskiej. Dziewczyna została zgwałcona i uduszona, a pomimo śladów biologicznych pozyskanych z jej ciała nie zdołano ustalić sprawcy. Nie wiadomo też, w jakim celu Kamińska przyjechała z drugiego końca Polski do tej małej górskiej wsi.

Mieszkańcy Świercznicy są mało rozmowni, co od razu wzbudza podejrzenia miejscowego policjanta, a ten postanawia do całej sprawy zaangażować Dionizę Remańską. Była policjantka już wkrótce przekonuje się, że miejscowi kłamią, gdy tylko rozmowa schodzi na osobę Kamińskiej, typuje podejrzanych i rozpoczyna śledztwo, które wstrząśnie całą okolicą i sprawi, że życie mieszkańców spokojnej dotąd miejscowości już nigdy nie będzie takie samo.

Czy Dionizie uda się rozwiązać zagadkę zanim będzie za późno?

„Duszny klimat małej społeczności i skrzętnie skrywane sekrety bohaterów gwarantują pełną emocji lekturę, od której trudno się oderwać”. Tomasz Radochoński, Nowalijki

Książki można zamówić w księgarni internetowej Wydaje nam się

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds