Sprawdź, jak pokonać bariery architektoniczne w domu, bloku, kamienicy

Sprawdź, jak pokonać bariery architektoniczne w domu, bloku, kamienicy

Wraz z upływem lat nasza sprawność ruchowa spada. Przekonują się o tym szczególnie osoby powyżej 60 roku życia. Dla seniorów kłopotliwe stają się takie czynności jak codzienne pokonywanie schodów w domu lub w bloku. Dla innych niby nic trudnego, dla nich wejście i zejście po schodach to prawdziwa udręka. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Jak pokonać barierę w postaci schodów?

Bariery architektoniczne w naszym otoczeniu

Bariery architektoniczne to przeszkody uniemożliwiające dostanie się do określonego miejsca.

Są to zbyt wysokie krawężniki, wąskie przejścia, nierówne chodniki, czy właśnie schody. Mówiąc bardzo ogólnie bariery to wszystkie elementy konstrukcyjne, które utrudniają nam swobodne przemieszczanie się – mówi Rafał Kurzyna właściciel firmy Windy schodowe.

Możemy je spotkać wszędzie wokół nas – w domu, w pracy, czy w miejscach publicznych. Bariery architektoniczne są głównie dostrzegane przez osoby starsze i niepełnosprawne, którym to właśnie zabierają swobodę ruchu i niezwykle utrudniają codzienne funkcjonowanie. Schody w domu, w bloku, w starej kamienicy – bez windy – są najczęstszą przeszkodą zatrzymującą seniora w domu. W wielu przypadkach wiąże się to z coraz rzadszym wychodzeniem z domu. Jednak równie często schody mogą uniemożliwić całkowite wydostanie się na zewnątrz lub wejście na wyższe partie domu. Utrata samodzielności i swobody w miejscu zamieszkania może wpływać na pogarszający się stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Urządzenia do transportu osób po schodach w kamienicy lub bloku?

Nowoczesne budownictwo przewiduje ułatwienia dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki temu przystosowuje zarówno domy, jak i budynki wielomieszkaniowe do swobodnego poruszania się przez osoby starsze oraz niepełnosprawne. Jednak jak wiemy, większość seniorów mieszka w budynkach, które nie były i nie są dla nich przystosowane. Często są to bloki i kamienice bez windy albo po prostu wielopiętrowe domy jednorodzinne. Czy likwidacja barier możliwa jest w takich miejscach?

Krzesła schodowe, platformy dla osób niepełnosprawnych czy schodołazy to nowoczesne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Ich montaż ma za zadanie pomóc w odzyskaniu swobody i wolności przez seniorów. Dzięki nim nie muszą się zmagać z trudnościami związanymi z pokonywaniem schodów. Umożliwiają samodzielne pokonywanie pięter w domu lub budynku wielomieszkaniowym, w którym mieszkają. Jedno urządzenie może posłużyć mieszkańcom wielu mieszkań znajdującym się w jednym bloku czy kamienicy.

Urządzenia dźwigowe – co to takiego?

Obecnie na polskim rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań pomagających w sposób prosty i bezpieczny pokonywać schody. Rozwiązania te są przeznaczone dla seniorów oraz dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wśród nich znajdują się: krzesła schodowe, platformy schodowe, podnośniki pionowe oraz schodołazy. Więcej informacji o poszczególnych urządzeniach znajdą Państwo w kolejnych naszych artykułach z serii dotyczącej likwidacji barier architektonicznych. Przybliżmy bardziej szczegółowo konkretne rozwiązania techniczne umożliwiające niwelowanie barier w domu, bloku lub miejscu pracy. Przybliżymy również sposoby finansowania zakupu sprzętu przez osoby niepełnosprawne.

Serwis i odbiór techniczny UDT urządzeń dźwigowych

Warto wybrać firmę, która kompleksowo zajmuje się sprzętem swoich klientów, serwisując je i pomagając w uzyskaniu koniecznego odbioru technicznego urządzenia dźwigowego.

Posiadamy uprawnienia niezbędne do wystawienia dokumentów potrzebnych podczas odbioru technicznego UDT – dodaje Rafał Kurzyna.

Windy Schodowe – zaufana firma

Firma Windy schodowe od prawie 12 lat zajmuje się likwidacją barier architektonicznych u klientów w całym kraju. Każdego dnia wdraża nowe rozwiązania, dzięki którym pokonywanie barier architektonicznych staje się łatwiejsze. Zrealizowali już blisko 1500 projektów i mogą z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że są ekspertami w tej dziedzinie. Oprócz doskonałej znajomości dostępnych rozwiązań technicznych posiadają także wiedzę oraz doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych na zakup urządzeń służących do likwidacji barier architektonicznych.

Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów z serii. A już teraz zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Windy Schodowe kontakt

Nasi specjaliści oferują indywidualne podejście do każdego klienta. Po zapoznaniu się z Państwa problemem wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie techniczne dostępne na rynku.

zapytanie@windy-schodowe.pl
tel. 692 449 474, 606 686 002

Urządzenia dźwigowe firmy Windy Schodowe GALERIA ROZWIĄZAŃ

Platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Winda schodowa dla osoby starszej na schodach kręconych.

Schodołaz gąsienicowy dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Podnośnik pionowy Kali B dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Krzesło schodowe dla seniora.

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds