Jak szybko pozbyć się kataru?

Jak szybko pozbyć się kataru?

Mówi się, że zarówno leczony jak i nieleczony katar trwa tydzień. Ta uporczywa dolegliwość co najmniej raz zdarzyła się każdemu z nas. Jak najszybciej pozbyć się uczucia zatkanego nosa i paczek chusteczek w kieszeni? Można stosować domowe sposoby, leki z apteki oraz szeroko ceniony spray do nosa na katar. Ma działanie udrożniające oraz łagodzi swędzenie, często występujące razem z katarem. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o stosowaniu sprayu!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jak określić rodzaj kataru?

Zatkany nos oraz uczucie zlewającej się wydzieliny po tylnej ścianie gardła to klasyczne oznaki kataru. W jego leczeniu niesamowicie ważne jest wyróżnienie konkretnej przyczyny. Bardzo łatwo można odróżnić oznaki przeziębienia od reakcji alergicznej. Zwykle przy przeziębieniu pojawia się również gorączka oraz ból gardła. W takiej sytuacji można zastosować spray do nosa na katar, który pomoże w udrożnieniu nosa oraz w ułatwieniu oddychania. Doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku przeziębienia.

Katar może pojawić się nie tylko podczas choroby, ale również u osób zmagających się z nadmierną wrażliwością na alergeny. Najczęściej spray do nosa na katar stosują osoby wrażliwe na kurz, sierść, pyłki lub substancje drażniące. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego produktu można bez problemu wyeliminować przewlekły katar nawet o niejasnej przyczynie. Spraye do nosa na katar pomagają zarówno alergikom, jak i osobom przeziębionym skutecznie udrożniając drogi oddechowe.

Na co zwrócić uwagę stosując krople do nosa?

Oczywiście są również pewne kwestie bezpieczeństwa podczas przyjmowania sprayu do nosa na katar, których należy przestrzegać. Jedną z najważniejszych jest sposób, w jaki podawany jest spray do nosa na katar. Warto pamiętać, że po podaniu należy pozostać w tej samej pozycji przez kolejne 30 sekund, aby roztwór rozprowadził się po drogach oddechowych. Przed wykorzystaniem produktu należy dokładnie przeczytać ulotkę i zastosować się do zaleceń znajdujących się w instrukcji.

Spray do nosa na katar znajduje się w specjalnym opakowaniu. Ze względów bezpieczeństwa powinna stosować je tylko jedna osoba. Warto pamiętać, że przed pierwszą aplikacją należy kilka razy nacisnąć pompkę dozującą, zanim u wylotu pojawi się porcja leku. Produkt można podawać od konkretnego wieku, dlatego nie należy stosować sprayu do nosa dla dorosłych u dzieci. Należy również czytać ostrzeżenia znajdujące się na etykietach dotyczące ciąży. Stosowanie się do instrukcji z pewnością pomoże uniknąć efektów ubocznych stosowania leku.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds