Jak zacząć przygodę z nordic walking? Sprawdź i wybierz profesjonalne kije z oferty sklepu sportowego Sportano

Jak zacząć przygodę z nordic walking? Sprawdź i wybierz profesjonalne kije z oferty sklepu sportowego Sportano

Spacerowanie z kijami nordic walking to świetny sposób na dobrą kondycję i skuteczna forma rehabilitacji. Ważna jest jednak odpowiednia jakość sprzętu, który musi zapewniać bezpieczeństwo i komfort na każdym kroku. Dlatego warto zajrzeć do oferty sklepu internetowego Sportano i wybrać coś dla siebie, korzystając z atrakcyjnych rabatów.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Seniorzy mają dziś mnóstwo okazji do prowadzenia aktywnego stylu życia. Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych form rekreacji są dłuższe i krótsze wyprawy z kijami nordic walking. To dyscyplina pochodząca z Finlandii, ale popularna niemal na całym świecie. Nic dziwnego, jej uprawianie ma wiele zalet: zrzucenie zbędnych kilogramów, lepsza wydolność oddechowa i odciążenie stawów. Aby każda podróż przyniosła najlepsze efekty i dostarczyła maksimum satysfakcji, należy wyposażyć się w najwyższej jakości kije nordic walking. Ich wybór nie może być przypadkowy, dlatego krótko wyjaśniamy, jak znaleźć najlepszy model dla siebie.

Jak dobrać kije turystyczne do nordic walking?

Na początku przygody z nordic walking warto pamiętać, że kije muszą być dostosowane do wzrostu sportowca. Dlatego w ofercie sklepu online Sportano.pl można znaleźć modele o teleskopowej konstrukcji, pozwalającej na swobodną regulację w szerokim zakresie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na ważny element kija, jakim jest tzw. pętla. To nic innego jak umieszczona na poziomie rękojeści opaska na nadgarstek. Pętla również powinna mieć możliwość dostosowania do obwodu ręki, aby zagwarantować pewny chwyt, który przekłada się na utrzymanie prawidłowej techniki marszu.

Istotną częścią kijów do nordic walking są także groty. To element mający bezpośredni kontakt z podłożem. Jeśli spacer będzie odbywał się na miękkim, nieutwardzonym terenie, np. w lesie, groty powinny pozostawać odsłonięte. Wówczas będą wbijać się na odpowiednią głębokość, zapewniając wsparcie i stabilność. A co w przypadku, gdy wędrówka wiedzie przez tereny o twardej nawierzchni, np. chodnik lub góry? Wtedy warto wyposażyć się w specjalne gumowe zatyczki, które zabezpieczą grot przed zniszczeniem i wytłumią dźwięki uderzenia.

nordic-walking-kije-sportano

Najwyższej jakości kije do nordic walking posiadają uchwyty wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub naturalnego korka. Użycie takich materiałów gwarantuje komfort trzymania nawet podczas długich wypraw. Ponadto są przyjemne w dotyku i nie powodują podrażnień.

Nowoczesne kije do nordic walking wyposażone są także w system amortyzacji wstrząsów. Dzięki temu jeszcze lepiej chronią nadgarstki, zapewniając płynną i przyjemną podróż.

Pomoc przy wyborze

Sklep sportowy Sportano to bogata oferta różnego rodzaju kijów turystycznych, w tym także kijów do nordic walking. Najwyższą jakość gwarantują takie marki jak FIZAN czy LEKI. To producenci o wieloletnim doświadczeniu i uznanej renomie. Po ich produkty sięgają użytkownicy z całego świata. Warto do nich dołączyć i wprowadzić swoją codzienną aktywność na jeszcze wyższy poziom. Jednak wybór kijów do nordic walking nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza jeśli dokonywany jest po raz pierwszy. Dlatego w takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalistów z obsługi klienta Sportano. Można wybrać jedną z form kontaktu online (wiadomość e-mail, czat, formularz) lub po prostu zadzwonić na numer infolinii podany na stronie. Jeden z fachowców udzieli wszelkich wskazówek i porad, które ułatwią wybór i zapewnią satysfakcję z zakupów.

nordic-walking-kije-sportano-3

Sklep online Sportano zapewnia także mnóstwo innych korzyści dla swoich klientów. Wystarczy zamówić produkty za minimalną kwotę 150 zł, aby cieszyć się darmową przesyłką kurierską. Z kolei w ciągu 30 dni można dokonać zwrotu zamówienia, również bez dodatkowych opłat. Dlatego zakupy w sklepie internetowym Sportano to brak jakiegokolwiek ryzyka!

Nordic walking to zawsze dobry pomysł!

Wędrówki z kijami nordic walking to doskonała forma regularnego treningu. Angażuje wiele partii mięśni, równomiernie rozprowadzając obciążenie na nogi, ramiona i plecy. Chroni stawy kolanowe i biodrowe. Zapobiega również bólom kręgosłupa, które mogą towarzyszyć przy dłuższych spacerach bez żadnego sprzętu. To również świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z przyjaciółmi lub okazja do ich poznania. Warto sprawdzić, czy najbliższej okolicy działa już klub nordic walking. Powstaje ich coraz więcej, nawet w mniejszych dzielnicach czy miejscowościach. Można zapisać się również do grupy ćwiczącej pod okiem profesjonalnego instruktora. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą nauczyć się odpowiedniej techniki marszu. Podsumowując, kto chce zadbać o swoje zdrowie, kondycję i wysportowaną sylwetkę, powinien jak najszybciej sięgnąć po wysokiej jakości kije do nordic walking. A następnie ruszyć śmiało w poszukiwaniu przygód i dobrego samopoczucia!

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds