„Jedenaste: znaj sąsiada swego” trzymająca w napięciu dowcipna opowieść o tajemnicy, która czai się za rogiem

„Jedenaste: znaj sąsiada swego” trzymająca w napięciu dowcipna opowieść o tajemnicy, która czai się za rogiem

Komediodramat „Jedenaste: znaj sąsiada swego” to reżyserski debiut Daniela Brühla gwiazdy „Good Bye, Lenin!” i “Bękartów wojny”. Film swoją światową premierę miał na MFF w Berlinie. To pełna ciętego dowcipu komedia i trzymający w napięciu thriller zemsty w jednym.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Komediodramat „Jedenaste: znaj sąsiada swego” fabuła

Daniel jest wziętym niemieckim aktorem, przyzwyczajonym do tego, że wszystko idzie po jego myśli. Mieszka w ekskluzywnym lofcie w prestiżowej berlińskiej dzielnicy, ma piękną żonę, a poukładane życie rodzinne idzie w parze z zawodowymi sukcesami. Mężczyzna jest gotowy, by zrobić kolejny duży krok w aktorskiej karierze. Ma to być rola w popularnym amerykańskim filmie o superbohaterach.

Szczegóły utrzymywanej w tajemnicy propozycji ma poznać na przesłuchaniach w Londynie. Zanim jednak dotrze na lotnisko, znajdzie chwilę, by wstąpić na kawę do baru za rogiem. Jedynym klientem tego klimatycznego miejsca jest Bruno, który, jak się okazuje, na ten moment czekał od dawna. Nie chodzi jednak o autograf czy wspólne zdjęcie, a nieuchronną konfrontację dwóch zupełnie odmiennych życiowych postaw.

Reżyserski debiut Daniela Brühla rozpisany jest na dwa głosy. To autoironiczna opowieść o trudnej relacji pomiędzy uprzywilejowanymi a wykluczonymi. Niekończące się słowne potyczki dotyczą spraw błahych, ale i poważnych tematów, jak konsekwencje zjednoczenia Niemiec i postępujący proces gentryfikacji. Rozgrywająca się w dużej mierze w jednym pomieszczeniu kameralna komedia trzyma w napięciu, zwłaszcza że każdy ma tu swoje sekrety.

„Jedenaste: znaj sąsiada swego” w kinach od 4 marca 2022. Obejrzyj zwiastun.

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w lutym. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Zakochana Anais” francuska komedia obyczajowa. Odkrycie MFF w Cannes! KONKURS (nagroda: bilety do kina)

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds