„Zakochana Anais” francuska komedia obyczajowa. Odkrycie MFF w Cannes! KONKURS (nagroda: bilety do kina)

„Zakochana Anais” francuska komedia obyczajowa. Odkrycie MFF w Cannes! KONKURS (nagroda: bilety do kina)

„Zakochana Anais” to historia młodej, zwariowanej 30-letniej kobiety, która wplątuje się ciągle w kłopoty, także te miłosne. Orzeźwiająca, zabawna, pełna namiętności historia miłosnego trójkąta to debiut fabularny Charline Bourgeois-Tacquet, który miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Zakochana Anais” w kinach od 18 stycznia

Anaïs to jeden wielki chaos. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Młoda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że jest tuż przed sporymi zmianami w swoim życiu.

Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki. Jakby mało było komplikacji, bohaterka, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel, a jego intrygująca partnerka – Émilie. Chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja? Względne bezpieczeństwo, a może podjęcie ryzyka? Na te pytania pełna zapału, ale i uroczej lekkomyślności Anaïs będzie musiała znaleźć odpowiedzi.

„Zakochana Anais” odkrycie ubiegłorocznego MFF w Cannes

Odkrycie ubiegłorocznego MFF w Cannes to pełna świeżej, młodzieńczej energii francuska komedia obyczajowa. W rolach głównych zwariowana Anaïs Demoustier, znana m.in. z filmów „Ocalić i zginąć” czy „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej oraz piękna i dystyngowana Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”, „Lato ’85”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”).

Ta zmysłowa, pięknie sfotografowana historia to przede wszystkim opowieść o 30-letniej kobiecie na życiowym rozdrożu, która poszukuje własnej tożsamości – także tej seksualnej, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Reżyserka pisząc scenariusz filmu odnosiła się do swoich własnych przeżyć a także do doświadczeń innych kobiet w jej wieku. Dzięki temu, uchwycona z kobiecej perspektywy historia, staje się jeszcze mocniejsza, prawdziwa i osobista.

„Zakochana Anais” to swego rodzaju manifest współczesnych młodych kobiet, które zadają sobie egzystencjalne pytania o życie, związki, pożądanie i karierę.

Film w polskich kinach już 18 lutego 2022 r. Obejrzyj polski zwiastun.

KONKURS z cyklu KINO DLA SENIORA! Do wygrania PODWÓJNE ZAPROSZENIE DO KINA we WROCŁAWIU.

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film pt. „Zakochana Anais” do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) ważne do 3 marca br. Do kina i konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz „Gazeta Senior”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina?

Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 23 lutego br.(środa) do g. 16.00.

Pytanie konkursowe

Jakie imię nosi główna bohaterka filmu „Zakochana Anais”. Odpowiedź znajdziesz w artykule o filmie powyżej.

Odbiór zaproszenia

Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00). Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w terminie (do 3 marca br.) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina dostępnym na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.

Życzymy miłego seansu
Wrocławskie Centrum Seniora, „Gazeta Seniora” i Aurora Films

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w styczniu. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Benedetta” film legendy światowego kina na polskich ekranach! Kino dla seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds