„Benedetta” film legendy światowego kina na polskich ekranach! Kino dla seniora

„Benedetta” film legendy światowego kina na polskich ekranach! Kino dla seniora

„Benedetta” to wybuchowa mieszanka historycznej opowieści, erotycznego thrillera i kina religijnego feminizmu. Nowy film Paula Verhoevena („Nagi instynkt”, „RoboCop”, „Elle”) oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i życiu największej skandalistki Kościoła katolickiego, siostry Benedetty Carlini.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Benedetta” w kinach od 7 stycznia

Holenderski reżyser Paul Verhoeven po raz kolejny udowadnia, że jest specjalistą nie tylko od filmowego gatunku, ale i kontrowersji. Tym razem odważnie łączy historyczną, pełną politycznych podtekstów opowieść z erotycznym thrillerem i kinem feministycznym. Umiejętnie posługuje się estetyką kiczu, satyrą, tworząc jeden z najodważniejszych filmów roku.

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.

Po osiemnastu latach rola Benedetty (w tej roli elektryzująca Virginie Efira) w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczająca mistycznych wizji, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną (Charlotte Rampling), z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea (Daphné Patakia), która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.

Film będzie można zobaczyć w polskich kinach już 7 stycznia 2022 r. Obejrzyj polski zwiastun. Konkurs i bilety do wygrania na film pod zwiastunem. 

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Konkurs! Do wygrania podwójne zaproszenia do Kina we Wrocławiu.

Konkurs zakończony

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film pt. “Benedetta” do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) ważne do 20 stycznia br. Do kina i konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz “Gazeta Senior”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina?
Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 11 stycznia 2022 r.,(wtorek) do g. 16.00.

Pytanie konkursowe
Jakiej narodowości jest reżyser filmu “Benedetta” (Proszę podać nazwę państwa). Odpowiedź znajdziesz w artykule o filmie powyżej.

Odbiór zaproszenia. Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00). Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w terminie (7-20 stycznia br.) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina dostępnym na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.

Życzymy miłego seansu
Wrocławskie Centrum Seniora, “Gazeta Seniora” i Aurora Films
Reklama Jesienny Rejs Seniora

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w grudniu. Sprawdź, co polecaliśmy.

„IM DALEJ W LAS, TYM WIĘCEJ DRZEW” hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu. Kino dla seniora w grudniu

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds