Książki Olgi Tokarczuk i Katarzyny Grocholi w wydaniu z dużą czcionką [Seria WIELKIE LITERY]

Książki Olgi Tokarczuk i Katarzyny Grocholi w wydaniu z dużą czcionką [Seria WIELKIE LITERY]

Wydawnictwo Literackie dołącza do serii Wielkie Litery. Dzięki współpracy w wydaniu z dużą czcionką w serii Wielkie Litery ukazały się książki Olgi Tokarczuk i Katarzyny Grocholi. 

300 tytułów – tyle książek do tej pory ukazało się w serii Wielkie Litery tworzonej przez OSDW Azymut i 17 wydawców. Na początku 2022 roku do grona wydawców, którzy zabiegają o względy seniorów, dołączy Wydawnictwo Literackie. Książki Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha czy Katarzyny Grocholi zostały wydane w wersji z dużą czcionką, dużo wygodniejszej dla osób starszych i słabowidzących.

Materiał reklamowy Wielkie Litery

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Książki Wydawnictwa Literackiego w serii Wielkie Litery

Skrót WL na rynku wydawniczym od lat ściśle związany jest z Wydawnictwem Literackim – te dwie litery wywołują u czytelników natychmiastowe skojarzenia z pięknymi książkami i najwyższej próby literaturą. Z radością dzielimy się tym skrótem z tak ciekawą i ważną społecznie inicjatywą jak Wielkie Litery – mówi Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji krakowskiej oficyny. Dołączamy do akcji, ponieważ chcemy wspierać seniorów i osoby słabowidzące. Mamy nadzieję, że dzięki Wielkim Literom książki z naszego katalogu dotrą do nowych odbiorców. Wszystkim już teraz życzymy miłej lektury!

Seria Wielkie Litery to większa czcionka i wygodny format

Większa czcionka i wygodny format dają przyjemność czytania osobom, dla których do tej pory był to wysiłek. W ten sposób zwiększa się liczba tych, do których można dotrzeć z ciekawą ofertą czytelniczą. Swoje propozycje w serii Wielkie Litery przedstawia właśnie Wydawnictwo Literackie. Oprócz książek Olgi Tokarczuk („Czuły narrator” „Opowiadania bizarne”, „Podróż ludzi księgi”) Szczepana Twardocha („Pokora”, „Król” i „Królestwo”) i Katarzyny Grocholi („Pocieszki”, „Zranić marionetkę”), WL zaproponuje nowe wydania z dużą czcionką takich tytułów jak „Bibliotekarka z Auschwitz” Antonio G. Iturbe, „Sekret matki” Shalini Boland czy „Dziewczynkę w niebieskim płaszczyku” Monici Hesse. W sumie 14 tytułów dostosowanych do czytania dla seniorów i osób słabowidzących. Książki cenione, nagradzane i chętnie czytane są od teraz dostępne w komfortowym dla oczu wydaniu.

Seria Wielkie Litery dla seniorów i osób słabowidzących

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii zostały przystosowane do potrzeb osób słabowidzących i seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN) przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski.

Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na: www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery

Seria-Wielkie-Litery

www.wielkielitery.pl
www.facebook.com/wielkielitery.azymut
www.instagram.com/wielkie.litery

 

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Książka dla seniora. Powraca specjalna seria wydawnicza z dużą czcionką

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds