Już za kilka dni 42 PPA. Będziecie śledzili?

Już za kilka dni 42 PPA. Będziecie śledzili?

W marcu odbędzie się 42 PPA, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Pierwszy PPA

Co jakiś czas na Przegląd Piosenki Aktorskiej przyjeżdżają laureaci z poprzednich lat. Miałem to szczęście i mogłem posłuchać wspomnień Elżbiety Adamiak w ramach studia festiwalowego z pierwszego Przeglądu. Był rok 1976, a konkurs nosił wtedy nazwę „Liryka 76”. „To był jakiś taki lokalny konkurs w mało popularnym mieście, ale zwracali za bilety kolejowe, a my byliśmy młodzi”. Wspominała laureatka pierwszego konkursu. Pani Elżbieta Adamiak do tej pory występuje na scenie i śpiewa poetyckie piosenki. Czasami ze swoim mężem Andrzejem Poniedzielskim.  Tutaj link do jednego z utworów.

Reklama Reklama SU Bałtyk

42 PPA

Wszystko o 42 festiwalu przeczytacie tutaj . Może jeszcze zostały jakieś pojedyncze wejściówki, ale raczej należy szukać biletów u koników. Oczywiście na koncertach obowiązują ograniczenia sanitarne związane z pandemią. Niemniej będzie działała telewizja festiwalowa. Będziecie mogli uczestniczyć w niektórych wydarzeniach. Wszystko na stronie festiwalu.

Oczywiście najważniejsze dla śpiewających młodych aktorów są koncerty konkursowe. W latach poprzednich to Przegląd Piosenki Aktorskiej wypromował takie znane nazwiska jak Artur Barciś, Hanna Śleszyńska, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec. Nagrodą oprócz pieniędzy są nagrania w renomowanych studiach i wywiady. Dla młodych adeptów w zawodzie to wspaniała reklama.

Reklama Reklama PolisyTravel

Nurt OFF

Dla publiczności zmagania festiwalowe też są ciekawe, ale dreszczyk emocji przychodzi, gdy uda się zdobyć bilety na Nurt OFF. Wymiana zaskakujących pomysłów i twórcze podejście do przedstawienia teatralno- muzycznego rozpalają zmysły widzów. Poszukiwania nowych środków wyrazu to „drożdże”, z których powstają przyszłe spektakle wywołujące zachwyt widzów.

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przez lata ten festiwal ewoluował. Z takiego  poetycko-lirycznego i poezji śpiewanej przekształcił się teraz w spotkania twórców poszukujących nowych form wyrazu. I tego można spodziewać się na różnych wrocławskich scenach w trakcie trwania festiwalu.

W dniach od 18 do 27 marca we Wrocławiu będzie teatralne święto. Odbędzie się 42 PPA Przegląd Piosenki Aktorskiej.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Organy w bazylice św. Elżbiety zostały odbudowane. Mówiono o nich „Głos Śląska”

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds