KINO DLA SENIORA z „Gazetą Senior”. Wybrane propozycje dla dojrzałego widza (VIDEO, KONKURS)

KINO DLA SENIORA z „Gazetą Senior”. Wybrane propozycje dla dojrzałego widza (VIDEO, KONKURS)

We współpracy z Aurora Films rozpoczęliśmy na łamach „Gazety Senior” i portalu GazetaSenior.pl cykl KINO DLA SENIORA. Chcemy w ten sposób wspólnie promować kinematografię wśród seniorów i wskazywać ciekawe filmy, które z pewnością umilą niejeden wieczór. Pragniemy również w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. Nasze propozycje filmowe będą skłaniały do refleksji, choć nie zabraknie w nich inteligentnego humoru. 

Czytelnicy „Gazety Senior” oraz serwisu GazetaSenior.pl będą regularnie otrzymywać propozycje tytułów filmów, które warto obejrzeć. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby tematyka polecanych produkcji była różnorodna, tak aby każdy odnalazł propozycję dla siebie. Już teraz chcemy życzyć wszystkim czytelnikom „Gazety Senior” miłego seansu! Mamy również niespodziankę w postaci podwójnych zaproszeń do kina.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Narcyz i Złotousty” – od 22 października

Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego „Narcyz i Złotousty”. Pomimo że historia dzieje się wieki temu, ma uniwersalne i ponadczasowe przesłanie.

„Narcyz i Złotousty” to opowieść o przyjaźni dwóch mężczyzn, którzy wybrali zgoła inne życiowe drogi. Przyjaźń między nimi zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowej, ekscytującej wspólnej przygody.

Film wyreżyserował ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za film „Fałszerze”. Wykorzystując historyczny kostium, nakręcił humanistyczną baśń, która ma w sobie rozmach kina przygodowego, ale jest też interesującą refleksją na temat poszukiwania własnej drogi do szczęścia i życia. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. A to wszystko pokazane w olśniewającej baśniowej scenerii.

Film będzie można zobaczyć w polskich kinach już od 22 października.

Zwiastun filmu „Narcyz i Złotousty” do obejrzenia TUTAJ

Uwaga, KONKURS DLA SENIORÓW! Do wygrania PODWÓJNE ZAPROSZENIE DO KINA we WROCŁAWIU (konkurs zakończony)

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) do wykorzystania w terminie 14 dni od dnia premiery. Do kina i do konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz „Gazeta Senior”.
„Gazeta Senior” w ramach nowego cyklu KINO DLA SENIORA poleca wybrane propozycje tytułów filmów, które warto obejrzeć. W konkursie do wygrania jest aż 10 podwójnych biletów do Kina Nowe Horyzonty na seans: „Narcyz i Złotousty”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina?
Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 27.10.2021 r., do g. 16.00.

Pytanie konkursowe
Jakiej narodowości jest reżyser filmu „Narcyz i Złotousty”? (Proszę podać nazwę państwa). Odpowiedź znajdziesz w artykule oraz w październikowym wydaniu „Gazety Senior”.

Odbiór zaproszenia. Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00). Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w podanym na nim terminie (od 22.10 do 04.11.2021) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina dostępnym na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.

Życzymy miłego seansu
Wrocławskie Centrum Seniora, „Gazeta Seniora” i Aurora Films

 

Jeśli nie czytaliście Państwo jeszcze książki „Narcyz i Złotousty” Hermanna Hesse, mamy dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy od dystrybutora filmu Aurora Films kilka egzemplarzy powieści, które chętnie rozdamy naszym Czytelnikom. Wystarczy wysłać wiadomość o treści Narcyz i Złotousty na numer redakcji: 533-301-660. Decyduje kolejność zgłoszeń. Powodzenia. 

(Aktualizacja. Konkurs zakończony. Dziękujemy za liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom.)

„Dyskretny urok niebezpiecznych myśli” – premiera 8 października

Polscy widzowie uwielbiają kino francuskie. Mamy zatem dobrą wiadomość, już 8 października do kin wejdzie film, który podbija światowe festiwale filmowe – „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”. Oryginalne i zaskakujące studium niełatwych miłosnych wyborów. Bo przecież o miłości nikt nie potrafi mówić w równie piękny, a zarazem oryginalny sposób jak Francuzi.

To wyjątkowe uczucie oraz towarzyszące mu spektrum emocji, ale i zawiłości, stanowią główny temat nowego filmu Emmanuela Moureta, znanego polskim widzom z takich filmów jak „Grunt to szczerość”, „Zmiana adresu” czy „Madame J”.

Historia opowiedziana w filmie koncentruje się wokół Daphné i Maxime’a, którzy dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François. Z kolei dla Maxime’a to próba złapania równowagi po bolesnym rozstaniu. Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Dzielą pełne rozczarowań i frustracji podobne związkowe doświadczenia, które poznajemy w serii retrospekcji. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

W „Dyskretnym uroku niebezpiecznych myśli” Emmanuel Mouret stawia na oryginalną narrację, wyraźnie osobisty ton i zgrabnie balansuje pomiędzy nastrojami, rozładowując emocje humorem, gdy robi się zbyt poważnie. Wspaniałe kino na jesienne popołudnie lub wieczór.

Zapraszamy do kin studyjnych w całej Polsce od 8 października.

Zwiastun do filmu „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli” do obejrzenia TUTAJ 

Uwaga, KONKURS DLA SENIORÓW! Do wygrania PODWÓJNE BILETY DO KINA we WROCŁAWIU!(Konkurs zakończony, aktualizacja 12.10.2021)

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) do wykorzystania w terminie 14 dni od dnia premiery. Do kina i do konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz „Gazeta Senior”.

„Gazeta Senior” w ramach nowego cyklu KINO DLA SENIORA poleca wybrane propozycje tytułów filmów, które warto obejrzeć. W konkursie do wygrania jest aż 10 podwójnych biletów do Kina Nowe Horyzonty na seans: „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina? 
Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660 (koszt. wg. cennika operatora). O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 11.10.2021 r., do g. 16.00.

Pytanie konkursowe
Jakiej produkcji jest film „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”? (Proszę podać nazwę państwa).
Odpowiedź znajdziesz w artykule oraz w październikowym wydaniu „Gazety Senior”.

Odbiór zaproszenia
Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00).

Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w podanym na nim terminie (od 8.10 do 21.10.2021) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina dostępnym na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.
Życzymy miłego seansu 
Wrocławskie Centrum Seniora, „Gazeta Seniora” i  Aurora Films

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds