Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland. Plany edukacyjne na 2023 rok.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland. Plany edukacyjne na 2023 rok.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” to organizacja powołana przez Grupę American Heart of Poland z końcem 2022 r., której ideą jest edukacja zdrowotna. Jedną z najważniejszych inicjatyw Fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest organizacja bezpłatnych spotkań tzw. Kluby Pacjenta, które są adresowane do wszystkich grup społecznych. W 2023 roku Fundacja „Z sercem do Pacjenta” planuje organizację ponad 50 takich spotkań.

Materiał reklamowy American Heart of Poland

Z sercem do Pacjenta- to hasło występujące w nazwie Fundacji i jednocześnie idea, która przyświeca codziennym działaniom Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

– Celem Fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest organizacja Klubów Pacjenta w ponad 20 miastach Polski, czyli we wszystkich lokalizacjach placówek medycznych zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland. Grupa specjalizuje się w diagnostyce, rehabilitacji oraz leczeniu chorób cywilizacyjnych w ramach kontraktu z NFZ. W związku z powyższym tematy spotkań Klubu Pacjenta ogniskują się wokół tej problematyki. Wśród poruszanych tematów zdrowotnych znajdują się np. choroby układu krążenia, cukrzyca, otyłość. Zwracamy również uwagę na aktywizację seniorów, dostarczając im wiedzy na temat tego jak nawet drobne zmiany w naszych codziennych nawykach mogą poprawić zdrowie – mówiła Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Kluby Pacjenta to bezpłatne spotkania skierowane do lokalnych społeczności, pacjentów i ich bliskich.

– W trakcie tych spotkań specjaliści różnych dziedzin medycznych m.in. kardiologii, kardiochirurgii, ale również dietetycy, fizjoterapeuci, psychologowie, dzielą się swoją wiedzą na temat zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Aby dostarczać słuchaczom nie tylko wiedzy merytorycznej, ale również możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia podczas Klubów Pacjenta uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji – dodała prezes.

Materiały Fundacji „Z sercem do Pacjenta”

Spotkania w ramach Klubu Pacjenta są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych rezerwacji.

– Kluby Pacjenta odbywają się cyklicznie, tak aby budować zdrowe nawyki w społeczeństwie. W ubiegłym roku spotkania odbyły się już w Drawsku Pomorskim, Bielsku-Białej oraz Ustroniu. W pierwszych miesiącach 2023 roku spotkania organizujemy m.in. w Mielcu, Rzeszowie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Chrzanowie, Pile, Tychach, Poznaniu i Gnieźnie – wyjaśniła Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Kluby Pacjenta zostały przyjęte z dużym entuzjazmem.

-– Miałam okazję brać udział w Klubie Pacjenta w Drawsku Pomorskim, który poświęcony był tematowi cukrzycy. Szczególnie podobało mi się to, że otrzymałam szereg praktycznych, konkretnych porad i taką pełnię wiedzy „w pigułce”, ponieważ prezentowane tematy zostały omówione z punktu widzenia różnych specjalistów – podkreśla jedna z uczestniczek Klubu Pacjenta w Drawsku Pomorskim.

Materiały Fundacji „Z sercem do Pacjenta”

– Z pewnością wezmę udział w kolejnych wykładach i będę zachęcać do tego też moich bliskich. Podczas Klubu Pacjenta skonsultowałem wyniki swoich badań oraz dowiedziałem się jak żyć po zawale serca – oznajmił słuchacz Klubu Pacjenta w Mielcu.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” nawiązuje również współpracę z organizacjami zrzeszającymi pacjentów, z władzami i społecznościami lokalnymi. Spotkania odbywają się pod patronatami starostów, prezydentów czy burmistrzów. O szczegółach Klubów Pacjenta informujemy za pośrednictwem profilu społecznościowego Fundacji „Z sercem do Pacjenta” oraz w social mediach Grupy American Heart of Poland.

Materiały Fundacji „Z sercem do Pacjenta”

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds