Komfortowy sen seniora – kilka rzeczy, które w tym pomagają

Komfortowy sen seniora – kilka rzeczy, które w tym pomagają

Wraz z wiekiem zmienia się nasz metabolizm. Inaczej układa się nasz poziom aktywności fizycznej, zmienia się rytm dnia oraz czas potrzebny, by efektownie wypocząć. Na komfort snu osoby starszej wpływa wiele elementów, dlatego by zadbać o optymalne warunki nocnego relaksu warto zastosować kilka elementów.

Materiał reklamowy Sleepinghouse.pl

Odpowiednie łóżko dla seniora

Seniorzy jak najdłużej próbują zachować sprawność fizyczną i z dbałością o swoją kondycję wykonują ćwiczenia, pilnują zdrowej diety i odpowiedniej ilości snu. Zdrowy tryb życia powinien iść w parze z otaczaniem się ergonomicznymi, wysokiej jakości meblami. Dla seniorów sprawdzają się komfortowe, a zarazem efektowne wizualnie łózka kontynentalne, które cechują się wyższym osadzeniem materaca. Nóżki, skrzynia ze sprężynami, materac oraz topper sprawiają, że łatwo jest wstawać i kłaść się, a komfort snu jest wyjątkowy.

Komfort snu seniora a prawidłowo dobrany materac

Do łóżka seniora koniecznie należy dobrać odpowiedni materac. W ofercie szwedzkiej marki Hilding znajdują się produkty, których jakość oraz nowoczesne rozwiązania zachwycają w codziennym użytkowaniu, jak np. https://sleepinghouse.pl/12-materace. Z kolekcji producenta szczególnie warto zwrócić uwagę na materac Zorba, dedykowany dla seniorów. Jego konstrukcja opiera się o siedmiostrefową sprężynę kieszeniową. Wkład obłożony został dwuwarstwową pianką (Flexifoam – pianką o znacznej twardości oraz pianką lateksową, zapewniającą wysoki poziom sprężystości). Produkt odpowiedni jest dla alergików, można go prać i wykazuje się dość znaczną twardością, która w przypadku seniorów jest szczególnie doceniana.

Czy materac nawierzchniowy poprawia komfort snu seniorów?

Jeśli nie chcesz wymieniać swojego materaca, a komfort snu nie jest na nim najwyższy z uwagi na schorzenia, pojawiające się wraz z wiekiem, jakość wypoczynku można podnieść dzięki zastosowaniu materaca nawierzchniowego (toppera). Jest to dość cienki, lekki materac (grubość od około 5 do około 8 cm), wykonany z elastycznych pianek wysokiej jakości. Powinien on odpowiadać rozmiarowo używanemu materacowi. Materace nawierzchniowe kładziemy na wierzch, zaczepiając boki w celu eliminacji przesunięć obydwu warstw, znajdziemy je na: https://sleepinghouse.pl/21-materace-nawierzchniowe. To naprawdę działa. Wybierając materac nawierzchniowy, można uwzględnić zmniejszenie lub zwiększenie twardości materaca, wprowadzenie efektu chłodzącego lub zadbać o wyrównanie powierzchni spania.

Regulowany stelaż w łóżku z dbałością o komfort wypoczynku

Stelaż, umożliwiający zastosowanie wygodnej pozycji wypoczynku jest doskonałym rozwiązaniem, wpływającym na zwiększenie komfortu snu seniorów. Produkt odpowiedni jest zarówno dla osób sprawnych fizycznie, jak i seniorów, którzy cierpią z powodu utrudnionej ruchomości. Stelaż ruchomy sprawdza się w codziennym użytkowaniu i aby w pełni korzystać z jego możliwości warto zastosować materac, odpowiedni do łóżek z tego typu stelażem.

Przewietrzone pomieszczenie i odpowiednia temperatura – idealna sypialnia dla seniora

Wysoka jakość wyposażenia sypialni jest niezwykle ważna. Wygodne, ergonomiczne łóżko, odpowiednio dopasowany materac oraz topper, poduszki oraz kołdry z antyalergicznych materiałów są bardzo ważne. Aby wpłynąć na jeszcze większy komfort wypoczynku, warto dbać o odpowiednią temperaturę w sypialni, właściwy poziom wilgotności powietrza oraz regularnie wietrzyć pomieszczenie.

idealna sypialnia dla seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds