Korzystanie z telewizora nigdy nie było łatwiejsze. Seniorze! Weź pod uwagę Smart TV!

Za sprawą telewizorów ze SMART TV przed seniorami otwiera się szereg możliwości. Nawet osoby, które mają obawy co do tego, czy poradzą sobie z nowymi technologiami, z powodzeniem korzystają już z tego rozwiązania i bardzo je sobie chwalą. Nowoczesne odbiorniki dają wygodny dostęp między innymi do zasobów Internetu oraz do platform vod, przenosząc rozrywkę na zupełnie inny poziom. Seniorze! Zobacz, dlaczego warto nabyć telewizor ze SMART TV.

System SMART TV – co warto o nim wiedzieć?

Współcześnie oferowane telewizory z technologią Smart TV praktycznie w niczym nie przypominają dawnych odbiorników. Swoimi możliwościami w znaczący sposób przewyższają to, z czego można było korzystać jeszcze kilkanaście lat temu. Telewizory wyposażone w technologię SMART TV dają swobodny dostęp do Internetu, platform streamingowych i vod (video on demand, czyli wideo na żądanie). Udostępniają opcję przeglądania popularnych mediów społecznościowych czy zasobów serwisu YouTube. Stanowią też formę projektorów, za pośrednictwem których można wyświetlać treści w postaci filmów i zdjęć, wykonane za pośrednictwem smartfona, a następnie przesłane na telewizor. Najnowocześniejsze systemy SMART TV, dostępne w droższych modelach odbiorników, umożliwiają użytkownikom sterowanie głosowe. Możliwości są uzależnione od konkretnego systemu, stąd też zdecydowanie warto zrobić rozeznanie jeszcze przed dokonaniem zakupu danego telewizora.

Poznaj najpopularniejsze systemy Smart TV

Różnorodność to cecha charakterystyczna dla systemów SMART TV. Producenci telewizorów zazwyczaj wybierają jeden z nich i trzymają się go, stosując we wszystkich oferowanych przez siebie modelach. Bogaty wybór telewizorów wyposażonych w różne systemy SMART TV do kupienia w sklepie internetowym https://www.neonet.pl/technologie/smart-tv.html.

Tizen – oprogramowanie spotykane na telewizorach marki Samsung

Ci seniorzy, którzy przyzwyczaili się do obsługi urządzeń marki Samsung, przy wymianie telewizora na nowy mogą zdecydować się na zakup produktu tego właśnie producenta. Odbiornik jest wspierany przez system operacyjny Tizen. Na pewno usatysfakcjonuje wszystkich tych, którzy uwielbiają polskie i zagraniczne kino. Swobodny dostęp do platform vod i streamingowych, takich jak Player, Netflix, HBO GO czy FilmBox zaspokoi potrzeby wszystkich dojrzałych kinomaniaków. Aplikacje pogodowe ułatwią podjęcie decyzji, co założyć na siebie przed wyjściem z domu, aby dostosować ubiór do aury panującej za oknami. Z myślą o fanach piłki nożnej przygotowano aplikację Eleven Sports. W przypadku seniorów będących z nowymi technologiami za pan brat fantastyczną opcją będzie sparowanie telewizora ze smartfonem w celu uzyskania wielofunkcjonalnego pilota. Sterowanie głosowe będzie idealną funkcjonalnością dla tych osób, które mają słabszy wzrok lub nie mają cierpliwości wybierania aplikacji z poziomu pilota. Zarządzanie komendami głosowymi znacząco przyspiesza i uprzyjemnia nawigację. Koniecznie przeczytaj również: Telewizory OLED – co jeszcze musisz o nich wiedzieć?

WebOS – dedykowana platforma dla urządzeń marki LG

System dedykowany telewizorom marki LG. Łatwość obsługi sprzyja korzystaniu z odbiornika przez osoby starsze. Ci, którzy lubią spędzać wieczory na śledzeniu losów ulubionych bohaterów, na pewno z przyjemnością włączą aplikację Netflix czy Amazon Prime Video. W przypadku osób uwielbiających oglądanie koncertów i teledysków czy słuchanie muzyki nie bez znaczenia jest obecność aplikacji Spotify czy YouTube. Opcja sterowania głosem będzie odpowiednia dla osób, które mają słabszy wzrok lub cenią sobie nowoczesne, wygodne rozwiązania. Co więcej, inteligentne urządzenia umożliwiają obsługę gestów użytkownika. Służy do tego dołączony do telewizora pilot.

My Home Screen – system SMART TV w telewizorach Panasonic

Rozwiązanie odpowiednie dla starszych użytkowników, między innymi z uwagi na opcję inteligentnego odczytywania komend głosowych. Łatwa i intuicyjna obsługa pozwala w krótkim czasie przywyknąć do nawigacji między aplikacjami.

Android TV – system wspólny dla odbiorników marek Sony, Sharp i Philips

W tym przypadku również mamy do czynienia z asystentem Google, który umożliwia obsługę aplikacji przy użyciu komend głosowych. Android TV bez wątpienia będzie miał w najbliższych latach stale przeprowadzane aktualizacje, zatem użytkownicy nie muszą obawiać się, że dla ich telewizyjnego oprogramowania nagle zabraknie wsparcia. Urządzenia z Android TV zapewniają bezproblemowe korzystanie z zasobów internetowych oraz popularnych aplikacji. Te ostatnie można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Saphi – dedykowany system w telewizorach Philips

Marka Philips w części swoich modeli postawiła na Android TV, w części zaś na dedykowany system Saphi. Użytkownicy cenią go za przejrzystość, łatwość nawigacji oraz płynność działania. Na chwilę obecną system daje dostęp do mało pokaźnej liczby aplikacji. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds