Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry są niezbędne, aby szybciej wyleczyć tę dermatozę. Trzeba jednak wiedzieć, po jakiego rodzaju preparaty pielęgnacyjne sięgnąć. Okazuje się, że najskuteczniej pomogą te posiadające naturalny skład aktywny. Na szczęście do wyboru mamy sporo interesujących kosmetyków. Każdy znajdzie więc produkt dostosowany do potrzeb wymagającej skóry, dotkniętej problemem łojotokowego zapalenia.

Materiał reklamowy Verdelab

Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki powinny posiadać naturalne składniki aktywne

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry powinny być wybierane szczególnie starannie. Warto czytać składy i szukać w nich substancji o korzystnym działaniu na łojotok. Godne polecenia składniki scharakteryzowano poniżej:

Mocznik Charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi. Odżywia i regeneruje naskórek, wzmacniając jego naturalną barierę ochronną. Ma także właściwości zmiękczające.
Kwas mlekowy Posiada właściwości keratolityczne tzn. złuszcza martwy naskórek i przyspiesza jego odnowę.
Kwas migdałowy Także złuszcza martwy naskórek – wygładza i zmiękcza fakturę skóry. Ma także właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
Betaina Składnik posiada silny potencjał kojący. Dzięki temu możliwe staje się złagodzenie podrażnień oraz uciążliwego świądu oraz pieczenia naskórka. Zmniejsza też zaczerwienienie skóry.
Glinka biała Działa silnie oczyszczająco, przez co usuwa ze skóry drażniące ją toksyny. Wykazuje także właściwości matujące oraz przeciwzapalne. Posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Łagodzi uciążliwe podrażnienia.

Pielęgnacja skóry dotkniętej łojotokowym zapaleniem jest bardzo ważna, ze względu na to, że taka skóra jest zdecydowanie bardziej narażona na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, niż skóra zdrowa. Ma zaburzone funkcje bariery wodno-lipidowej, która osłabiona, słabiej chroni przed czynnikami środowiskowymi. Dodatkowo osłabia ją toczący się stan zapalny. Kondycja skóry może więc w krótkim czasie ulec pogorszeniu, jeśli nie zadbamy o stosowanie właściwych kosmetyków na ŁZS – mówi Natalia Cholak kosmetolog z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy kupisz na stronie: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/

Ranking kosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry różnią się stężeniami i proporcjami składników aktywnych. Poniżej zaprezentowano ranking preparatów godnych polecenia:

seborh

 1. Zestaw dermokosmetyków Seborh – w skład zestawu wchodzą: szampon, emulsja oraz płyn do skóry głowy na łojotokowe zapalenie skóry. Zaletą tego zestawu dermokosmetyków jest naturalny skład aktywny, dzięki któremu są one bezpieczne oraz skuteczne. Ponadto stosowanie trzech preparatów zaspokaja wszechstronnie potrzeby skóry dotkniętej problemem łojotokowego zapalenia. Dermokosmetyki normalizują pracę gruczołów łojowych i ograniczają stany zapalne. Działają także regenerująco. Dzięki kompleksowej pielęgnacji można nie tylko złagodzić objawy łojotokowego zapalenia skóry, ale także zapobiec nawrotom schorzenia.Chorowałem kilka lat temu na ŁZS, i teraz niestety mam nawrót choroby. Wspieram leczenie farmakologiczne dermokosmetykami Seborh, bo sprawdziły mi się za pierwszym razem. One doskonale zmniejszają tłustość skóry głowy i nie obciążają włosów, co niestety miało miejsce przy innych kosmetykach – mówi pan Marek z Warszawy
  Bioderma Sensibio DS+Creme
 2. Bioderma Sensibio DS+Creme – kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry dotkniętej problemem łojotokowego zapalenia. Pozwala złagodzić podrażnienia oraz zaczerwienienie naskórka. Posiada lekką, nieobciążającą skóry konsystencję. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na tym jednym preparacie nie da się oprzeć całej pielęgnacji, jakiej potrzebuje skóra z łojotokowym zapaleniem. Uriage emulsja
 3. Uriage emulsja – kosmetykiem, który może pomóc w walce z objawami łojotokowego zapalenia skóry jest również emulsja marki Uriage. Znajdziemy w niej wiele składników o potencjale nawilżającym i kojącym. Dzięki temu możliwe staje się złagodzenie niebezpiecznych podrażnień, a także świądu czy pieczenia skóry. Emulsja pomaga także ograniczyć zaczerwienienie naskórka. Jeśli wybierzemy tę emulsję, musimy uzupełnić pielęgnację skóry także o inne kosmetyki.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – jak wesprzeć ich działanie?

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry jeszcze szybciej poprawią kondycję skóry dotkniętej łojotokowym zapaleniem, jeśli dodatkowo wesprzemy je innymi metodami, skutecznymi w zwalczaniu objawów ŁZS. Równolegle należy więc zadbać o redukcję stresu, stosując na przykład techniki relaksacyjne. Bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednio zbilansowana dieta. Nawet najlepsze kosmetyki na ŁZS nie pomogą w pełni, jeśli będziemy jeść przetworzoną żywność. Należałoby więc starać się o to, aby nasza codzienna dieta była bogata w świeże warzywa oraz w owoce. Wówczas dostarczymy swojemu organizmowi cennych antyoksydantów, które poprawią stan skóry. Warto szukać produktów bogatych w witaminy z grupy B oraz magnez, które ograniczają pracę gruczołów łojowych. W diecie powinny być także obecne przyprawy o działaniu przeciwzapalnym, takie jak kurkuma czy cynamon cejloński. Pozwolą one zmniejszyć zaczerwienienie skóry.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – podsumowanie najważniejszych informacji

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry należy wybierać starannie. Kluczem do sukcesu jest również ich regularne stosowanie. Najlepiej przestrzegać zaleceń producenta dotyczących tego, jak aplikować poszczególne preparaty na skórę. Bardzo ważne jest także to, aby wesprzeć działanie kosmetyków odpowiednio zbilansowaną dietą, bogatą w nieprzetworzone produkty.

FAQ

 1. Jak długo kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry muszą być stosowane?

Łojotokowe zapalenie skóry to schorzenie o tendencji do nawrotów. Dlatego też nie można przerywać kuracji dermokosmetykami po uzyskaniu poprawy. Odpowiednią pielęgnację, w ramach profilaktyki, warto stosować jeszcze kilka tygodni po ustaniu objawów. Wiele kosmetyków np. marki Seborh jest bardzo delikatnych – są dobrze tolerowane przez skóry, nawet stosowane przez dłuższy czas.

 1. Czy kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry mogą być stosowane w ciąży?

Kosmetyki na ŁZS, zwłaszcza te o naturalnych składach, jak najbardziej mogą być stosowane przez matki spodziewające się narodzin dziecka. Jeżeli jednak jakiś składnik nie jest wskazany w ciąży, należy go unikać.  Zawsze warto skonsultować takie decyzje z lekarzem dermatologiem lub ginekologiem.

 1. Czy dzieci mogą stosować kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?

Dzieci jak najbardziej mogą stosować naturalne preparaty pomocne w walce z łojotokowym zapaleniem skóry. Najlepiej wybierać te przeznaczone do ich grupy wiekowej.

Bibliografia

 1. Kaszuba A., Kozłowska M., Kaszuba A., Michalak I., Trznadel-Budźko E., Bartkowiak, R., [w:] Skuteczność doustnego flukonazolu oraz miejscowo stosowanego 1% kremu klotrimazol i szamponu z 2% ketokonazolem w leczeniu skojarzonym umiarkowanych do ciężkich postaci łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia . 2007, Vol. 14 Issue 2, s. 111-116. 6p.
 2. Narbutt J., Lesiak A., Wpływ preparatów pielęgnacyjnych linii Tolerans Sensitive Dermedic® na wybrane parametry obiektywne i subiektywne u pacjentów ze skórą nadreaktywną, łojotokowym zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym, Forum Dermatologicum 2015;1(1):12-20
 3.  Woźniak M., Nowicki R., Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry [w:] Mikologia . 2007, Vol. 14 Issue 4, s. 265-269
 4. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216
 5. Wąsik F, Baran E, Szepietowski J., Zarys dermatologii klinicznej, 1995
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds