43.Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43PPA, 24 III – 2 IV 2023, Wrocław]

43.Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43PPA, 24 III – 2 IV 2023, Wrocław]

Artyści i dyrekcja Teatru Muzycznego Capitol zapraszają na 43. Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43. PPA]. Obejrzyjcie zwiastuny.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej — kiedy?

Już wiadomo, że koniec marca i początek kwietnia będą zdominowane we Wrocławiu przez spektakle, wystawienia i imprezy towarzyszące 43. Przeglądowi Piosenki Aktorskiej. Na pewno będzie się dużo dobrego teatru. Może mało bogobojnie, może zbyt odważnie, ale kto powiedział, że wszyscy mają mieć taki sam gust i wyznawać takie same poglądy. Sprzedaż biletów startuje 4 lutego.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Nie będzie szaro

Są kraje, gdzie władza myśli za obywateli. Starsze pokolenie pamięta szary PRL i wybitne przedstawienia teatralne, które poruszały do głębi, a nawet wywoływały protesty. W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu też są wystawienia z głębszym podtekstem. Bo przecież obecny repertuar do „grzecznych” nie należy. A Przeglądy Piosenki Aktorskiej to okazja do pokazania spektakli bardziej zaangażowanych. Nurt OFF ociera się niemal o skandal.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Na początek „1989”

To rozliczenie, co pokolenie buntowników zrobiło z „Solidarnością”. Co my zrobiliśmy z ideałami. Czy znajdziecie w tym spektaklu odpowiedź na pytanie, czy daliśmy się przekupić? Już dawno temu w greckich tragediach opowiadano ku przestrodze społeczności, co potrafi władza. Gotowi na taki teatr?

Teatr jest jedynym miejscem, by ci, co potrafią wyrazić ruchem i słowem problemy drążące społeczeństwo, pokazali to w przesadny, czasem przejaskrawiony sposób. Tak by poruszyć widzów, by przekonać, że to władza ma bać się swoich wyborców, a nie odwrotnie.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Miejsca

Spektakle i konkursy będą wystawiane na kilku scenach. Warto o tym pamiętać. Poniżej miejsca, gdzie zagości Przegląd Piosenki Aktorskiej.

  • Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 67
  • Teatr Polski, ul. Gabrieli Zapolskiej 3
  • Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-70
  • Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59
  • Firlej, ul. Grabiszyńska 56
  • Teatr Małego Widza: Pod Ciśnieniem, ul. Sudecka 96

Oczywiście we Wrocławiu.

Terminy i jury

43 PPA zaczyna się 24 marca i potrwa do niedzieli 2 kwietnia. W jury zasiądą w tym roku: Ralph KaminskiAnna KazejakFilip ŁobodzińskiKrzysztof MieszkowskiJoanna Duda. Te nazwiska zapowiadają prawdziwe emocje.

Kiedy w grudniu 1976 roku zaczynał się pierwszy Przegląd Piosenki Aktorskiej w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie przybierze taki wymiar. Z niemal lokalnego konkursu powstał przegląd stylów i przedstawień muzycznych. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki jest jednym z nurtów obecnego festiwalu. Widzowie w czasie 43. PPA mają możliwość zmierzenia się z teatrem zdecydowanie innym.

Wszystko o spektaklach znajdziecie na stronach 43 PPA https://ppa.teatr-capitol.pl/o-festiwalu/

Koncert finałowy 31 marca o godzinie 16.00 i 21.30. Na tym o późniejszej godzinie zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczane nagrody. Koncert finałowy trwa około 3 godzin.

Zatem, jeśli czujecie potrzebę zagłębienia się w teatr niepokorny, obrazoburczy, intrygujący, to kupujcie bilety na Przegląd Piosenki Aktorskiej. A dla tych, co z pewną nieśmiałością chcieliby otrzeć się w festiwal, poniżej informacja o telewizji festiwalowej.

Telewizja festiwalowa

Na podwórku przed koncertami prowadzone są spotkania z artystami. Wstęp na te wywiady i rozmowy jest niczym nieograniczony. Rozmowa trwa zwykle do pół godziny. Nagrania z lat ubiegłych znajdziecie w zakładce Telewizja Festiwalowa na stronie 43 PPA.

Dla nocnych marków

Dla pragnących nurzać się w oparach artystycznej nocy informacja o działalności klubu festiwalowego. Scena Restauracja zaprasza od 22.00 w czasie trwania festiwalu. Muzyka, artyści, opary i fluidy. Ach, nocne życie, kto tego nie próbował, niech żałuje.

43 PPA

gadżety 43 PPA, fot Jerzy Dudzik

Oczywiście nie wszyscy wiedzą, że w Capitolu działa kawiarnia i sklepik z artystycznymi gadżetami. To świetne miejsce na chwilę oddechu w centrum miasta i nietypowe prezenty. Podwórko Capitolu to świetna przestrzeń z kanapkami i fotelami na chwilę relaksu. I to niezależnie od pory roku.


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Tymczasem w Pawilonie Czterech Kopuł Długie Gwiazdy Otto Piene

„Otto Piene. Gwiazdy”

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds