43.Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43PPA, 24 III – 2 IV 2023, Wrocław]

43.Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43PPA, 24 III – 2 IV 2023, Wrocław]

Artyści i dyrekcja Teatru Muzycznego Capitol zapraszają na 43. Przegląd Piosenki Aktorskiej [#43. PPA]. Obejrzyjcie zwiastuny.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej — kiedy?

Już wiadomo, że koniec marca i początek kwietnia będą zdominowane we Wrocławiu przez spektakle, wystawienia i imprezy towarzyszące 43. Przeglądowi Piosenki Aktorskiej. Na pewno będzie się dużo dobrego teatru. Może mało bogobojnie, może zbyt odważnie, ale kto powiedział, że wszyscy mają mieć taki sam gust i wyznawać takie same poglądy. Sprzedaż biletów startuje 4 lutego.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Nie będzie szaro

Są kraje, gdzie władza myśli za obywateli. Starsze pokolenie pamięta szary PRL i wybitne przedstawienia teatralne, które poruszały do głębi, a nawet wywoływały protesty. W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu też są wystawienia z głębszym podtekstem. Bo przecież obecny repertuar do „grzecznych” nie należy. A Przeglądy Piosenki Aktorskiej to okazja do pokazania spektakli bardziej zaangażowanych. Nurt OFF ociera się niemal o skandal.

Reklama Reklama PolisyTravel

Na początek „1989”

To rozliczenie, co pokolenie buntowników zrobiło z „Solidarnością”. Co my zrobiliśmy z ideałami. Czy znajdziecie w tym spektaklu odpowiedź na pytanie, czy daliśmy się przekupić? Już dawno temu w greckich tragediach opowiadano ku przestrodze społeczności, co potrafi władza. Gotowi na taki teatr?

Teatr jest jedynym miejscem, by ci, co potrafią wyrazić ruchem i słowem problemy drążące społeczeństwo, pokazali to w przesadny, czasem przejaskrawiony sposób. Tak by poruszyć widzów, by przekonać, że to władza ma bać się swoich wyborców, a nie odwrotnie.

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Miejsca

Spektakle i konkursy będą wystawiane na kilku scenach. Warto o tym pamiętać. Poniżej miejsca, gdzie zagości Przegląd Piosenki Aktorskiej.

  • Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 67
  • Teatr Polski, ul. Gabrieli Zapolskiej 3
  • Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-70
  • Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59
  • Firlej, ul. Grabiszyńska 56
  • Teatr Małego Widza: Pod Ciśnieniem, ul. Sudecka 96

Oczywiście we Wrocławiu.

Terminy i jury

43 PPA zaczyna się 24 marca i potrwa do niedzieli 2 kwietnia. W jury zasiądą w tym roku: Ralph KaminskiAnna KazejakFilip ŁobodzińskiKrzysztof MieszkowskiJoanna Duda. Te nazwiska zapowiadają prawdziwe emocje.

Kiedy w grudniu 1976 roku zaczynał się pierwszy Przegląd Piosenki Aktorskiej w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie przybierze taki wymiar. Z niemal lokalnego konkursu powstał przegląd stylów i przedstawień muzycznych. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki jest jednym z nurtów obecnego festiwalu. Widzowie w czasie 43. PPA mają możliwość zmierzenia się z teatrem zdecydowanie innym.

Wszystko o spektaklach znajdziecie na stronach 43 PPA https://ppa.teatr-capitol.pl/o-festiwalu/

Koncert finałowy 31 marca o godzinie 16.00 i 21.30. Na tym o późniejszej godzinie zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczane nagrody. Koncert finałowy trwa około 3 godzin.

Zatem, jeśli czujecie potrzebę zagłębienia się w teatr niepokorny, obrazoburczy, intrygujący, to kupujcie bilety na Przegląd Piosenki Aktorskiej. A dla tych, co z pewną nieśmiałością chcieliby otrzeć się w festiwal, poniżej informacja o telewizji festiwalowej.

Telewizja festiwalowa

Na podwórku przed koncertami prowadzone są spotkania z artystami. Wstęp na te wywiady i rozmowy jest niczym nieograniczony. Rozmowa trwa zwykle do pół godziny. Nagrania z lat ubiegłych znajdziecie w zakładce Telewizja Festiwalowa na stronie 43 PPA.

Dla nocnych marków

Dla pragnących nurzać się w oparach artystycznej nocy informacja o działalności klubu festiwalowego. Scena Restauracja zaprasza od 22.00 w czasie trwania festiwalu. Muzyka, artyści, opary i fluidy. Ach, nocne życie, kto tego nie próbował, niech żałuje.

43 PPA

gadżety 43 PPA, fot Jerzy Dudzik

Oczywiście nie wszyscy wiedzą, że w Capitolu działa kawiarnia i sklepik z artystycznymi gadżetami. To świetne miejsce na chwilę oddechu w centrum miasta i nietypowe prezenty. Podwórko Capitolu to świetna przestrzeń z kanapkami i fotelami na chwilę relaksu. I to niezależnie od pory roku.


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Tymczasem w Pawilonie Czterech Kopuł Długie Gwiazdy Otto Piene

„Otto Piene. Gwiazdy”

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds