Krótko mówiąc, niedługo Long Story Short Film Festival

Krótko mówiąc, niedługo Long Story Short Film Festival

Niemal zaraz po świętach, 22 kwietnia zaczyna się Long Story Short Film Festival. Bezpłatne wejściówki.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zwrot „Long story short” oznacza, w skrócie

Krótkie formy filmowe podobnie jak wiersze mogą nieść mnóstwo treści. Filmy rysunkowe dla dzieci pokazują, że warto sobie pomagać, bo to wszystkim sprawia radość. Chyba że to rosyjski film o wilku i zającu pełen przemocy i gróźb. Krótki metraż jest też uzupełnieniem filmów fabularnych. Filmy opowiadające o realizacji są jakby dopełnieniem obrazu, pokazują pracę reżysera, zawierają opowiadania aktorów i anegdoty z planu. Wspaniale wypełniają, a wielu wyjaśniają, co zobaczyli w pełno czasowej produkcji. Pokazują, że dzieło filmowe to nie tylko dokonania reżysera, ale też ogromna praca całego zespołu. Większość widzów trzaska krzesłami, kiedy zaczynają się końcowe napisy. Czyżby forma przedstawienia zespołu była mierna?

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Trzeci Long Story Short Film Festiwal

Tegoroczny festiwal, już trzeci z rzędu, okazał się potrzebny środowisku twórców filmowych. Zgłoszono ponad 240 filmów w trzech kategoriach: film dokumentalny, film animowany i film fabularny. Szczególnie ta ostatnia kategoria zasługuje na zainteresowanie. Życie pędzi coraz bardziej. Docierają ogromne ilości informacji zatem może i w filmy fabularne zostaną skrócone i w ramach jednego seansu obejrzymy trzy różne historie? Tak właściwie wiecie, dlaczego seanse filmowe trwają około 2 godzin? Skąd się wzięła taka formuła czasowa. Wiadomo, dlaczego popularne piosenki trwają trzy, cztery minuty. Wynikało to z możliwości zapisu dźwięku na płytach gramofonowych. Jednak chińska opera to czasem i 7 godzin wygibasów na scenie.

Long Story Short Film Festival

Jury wybrało do konkursu około siedem i pół godziny filmów. Tutaj link znajdziecie tytuły i program festiwalu.

Wstęp na festiwalowe prezentacje jest bezpłatny, wystarczy pobrać od 19 kwietnia wejściówki w kasie. Całe przedsięwzięcie finansuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Kino festiwalowe jest w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Nagrody finansowe są może skromne, ale statuetki „Salamandry” autorstwa pani Magdaleny Tyc-Witwickiej zachwycają.

Zatem long story short do zobaczenia na festiwalowych pokazach i podczas spotkań z twórcami. Praktyczne informacje tutaj link

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Czy wojna odciśnie piętno na 57 festiwalu Wratislavia Cantans?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds