Książki o Janie Pawle II — propozycje na 100 urodziny Karola Wojtyły!

Książki o Janie Pawle II — propozycje na 100 urodziny Karola Wojtyły!

19 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie sylwetkę papieża Polaka. Pomogą w tym różnego rodzaju książki o Janie Pawle II. Jakie pozycje powinny znaleźć się w biblioteczce każdego katolika?

„Święty Jan Paweł II Wielki”

Pierwsza godna polecenia książka o Janie Pawle II to „Święty Jan Paweł II Wielki” autorstwa papieża Franciszka i Luigiego Maria Epicoco. Papież dzieli w niej swoimi spostrzeżeniami na temat tego, kim jest dla niego święty Jan Paweł II. W książce odnosi się on do wielu kwestii omawianych przez współczesny Kościół, takich jak chociażby celibat czy znaczenie tajemnic fatimskich. Podkreśla on również, że dla Karola Wojtyły sednem chrześcijaństwa jest normalność człowieka żyjącego w komunii wraz z Jezusem Chrystusem. Papież Franciszek z pokorą pisze o Janie Pawle II. Wspomina ich pierwsze spotkanie i kulisy enklawe. Mówi również o otwartości na Boga i człowieka, czego nauczył go Karol Wojtyła.

„Miłość jest piękna. Św. Jan Paweł”

Równie ciekawą książką o Janie Pawle II jest „Miłość jest piękna. Św. Jan Paweł II„. W książce tej każdy chrześcijanin może odnaleźć szereg wskazówek na temat budowania dobrych relacji we wspólnotach. Pomaga ona również stać się bezinteresownym darem dla ukochanych osób. Pozycja ta stanowi bogaty wybór tekstów z przemówień oraz pism Jana Pawła II, w których zachęca on do wspólnego odkrywania miłości w relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

„Jak otwarte okno. Myśli o Janie Pawle II”

Wartościową książką o Janie Pawle II jest także „Jak otwarte okno. Myśli o Janie Pawle II” ks. Jana Twardowskiego. Stanowi ona jego homiletyczny notatnik z okresu pontyfikatu Karola Wojtyły. Książka ta przypomina ówczesne oczekiwania, nadzieje i zobowiązania. Zawiera szereg niepublikowanych dotychczas tekstów, które skupiają się na sylwetce Papieża, jego osobowości oraz działań.

To jednak nie wszystkie dostępne na rynku książki o Janie Pawle II. Chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat jego rodziców, warto zajrzeć do pozycji pod tytułem „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II” napisaną przez dr Milenę Kindziuk. Z książki tej dowiedzieć można się, kim byli rodzice Karola Wojtyły i dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych. Autorka książki przez kilka lat poszukiwała niepublikowanych wcześniej wspomnień oraz dokumentów o rodzicach Jana Pawła II. Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej i pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds