Lecytyna – klucz do zdrowia seniorów [właściwości, korzyści i działanie]

Lecytyna – klucz do zdrowia seniorów [właściwości, korzyści i działanie]

Z biegiem lat troska o zdrowie staje się coraz ważniejsza. Dlatego też warto poznać tajemnicę, która kryje się za lecytyną – naturalnym składnikiem o ogromnym potencjale zdrowotnym dla osób starszych.

Jest to substancja fosfolipidowa, niezbędna do zachowania zdrowia, pamięci, snu i ogólnego dobrego samopoczucia. Jedną z kluczowych zalet lecytyny jest jej zdolność do przeciwdziałania procesom starzenia. Dzięki silnym właściwościom przeciwutleniającym lecytyna jest w stanie opóźnić skutki upływu czasu. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na jej regularne spożywanie, aby cieszyć się aktywnym i zdrowym życiem nawet w późniejszym wieku.

Materiał reklamowy Vita Buerlecithin

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Lecytyna – substancja o kluczowym znaczeniu dla organizmu

Lecytyna to mieszanka naturalnych związków, głównie fosfolipidów, obecna w każdej komórce naszego ciała. Odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowia i wykazuje liczne korzystne właściwości. Niestety nasz organizm nie zawsze produkuje wystarczającą ilość lecytyny, dlatego czasem konieczne jest jej uzupełnienie, szczególnie w okresach wzmożonego stresu, intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego, czy w przypadku osób starszych.

Lecytyna dawkowanie i forma

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zaleca się dostarczenie około 2 gramów lecytyny dziennie. Aby osiągnąć optymalne efekty, warto dążyć do spożycia 6 gramów w ciągu doby. Tak wysoką dawkę lecytyny znajdziemy w preparacie Vita Buerlecithin. Ten lek to aż 6,24 g lecytyny w 60 ml płynu. Lecytyna jest dostępna w różnych formach, ale najłatwiej przyswajalna jest ta w postaci płynu.

Warto również pamiętać, że lecytyna jest bezpieczna dla organizmu i rzadko wywołuje skutki uboczne. Dopiero znaczne przekroczenie dziennej dawki może prowadzić do dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Lecytyna na ukojenie nerwów i niezakłócony sen

Lecytyna obecna w preparacie Vita Buerlecithin jest bogatym źródłem choliny, która uczestniczy w produkcji ważnego neuroprzekaźnika – acetylocholiny – i odgrywa istotną rolę w prawidłowym przekazywaniu impulsów nerwowych, dlatego regularne przyjmowanie łagodzi objawy stresu oraz pomaga w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym. Skuteczny lek na nerwy obok wysokiej dawki lecytyny powinien zawierać witaminy z grupy B. W Vita Buerlecithin znajdujemy witaminy B2, B6 i B12, które wspomagają działanie lecytyny oraz uzupełniają ewentualne niedobory witamin z grupy B, mając istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Choć zapotrzebowanie na sen może się obniżać wraz z wiekiem, to stanowi on niezwykle ważny element codziennego funkcjonowania i regeneracji organizmu, a blisko połowa seniorów skarży się na kłopoty ze snem. Dlatego ważne jest, aby nie bagatelizować problemów ze snem. Lecytyna i witaminy z grupy B koją nerwy, pomagają wyciszyć się i ułatwiają zasypianie, łagodząc bezsenność wywołaną stresem.

Lecytyna – tajemnica doskonałej pamięci i koncentracji

Lecytyna jest ważnym budulcem błon komórkowych neuronów w naszym mózgu oraz odgrywa kluczową rolę w przekazywaniu impulsów nerwowych, co ma znaczenie dla procesu zapamiętywania i uczenia się. Leki na poprawę koncentracji i pamięci w swoim składzie zawierają przede wszystkim lecytynę. 6,24 g lecytyny w Vita Buerlecithin przewyższa dawkę innych popularnych środków na poprawę pamięci i koncentracji. Lecytyna przynosi korzyści nie tylko maturzystom i studentom, ale także wszystkim osobom, które pragną poprawić swoją pamięć i koncentrację, niezależnie od wieku i okoliczności.

Reklama
Vita Buerlecithin dla seniora_baner poziom

Lecytyna – naturalna odpowiedź na wysoki cholesterol i miażdżycę

Wysoki poziom cholesterolu we krwi może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza w przypadku miażdżycy i hipercholesterolemii. Także w tym przypadku z pomocą przychodzi nam lecytyna, która bierze udział w procesach przemiany materii i m.in. reguluje stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, jednocześnie zapobiegając odkładaniu się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Witaminy z grupy B wspierają działanie lecytyny, uczestnicząc w procesach metabolicznych tłuszczów, białek i węglowodanów. Z tego powodu lek Vita Buerlecithin pomaga obniżać poziom cholesterolu.

Osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu zaleca się regularne przyjmowanie Vita Buerlecithin – 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej płynu. Preparat ten może być także stosowany profilaktycznie, szczególnie u osób starszych, które są bardziej narażone na podniesienie poziomu cholesterolu LDL i problemy z układem krążenia.

Lecytyna na wzmocnienie organizmu

Lecytyna jest również rekomendowana pacjentom w okresie rekonwalescencji po chorobie. Wysoka dawka łatwo przyswajalnej lecytyny pozwala wzmocnić organizm, dodaje energii i zapobiega szybkiemu męczeniu się.
Efekty stosowania Vita Buerlecithin można zaobserwować już po kilku dniach. Jednak dopiero regularne, codzienne przyjmowanie preparatu przynosi najlepsze i długotrwałe rezultaty.

Vita Buerlecithin także na włosy i paznokcie

Ale to nie wszystko. Vita Buerlecithin ma wiele innych dobroczynnych właściwości. Sodowy D-pantotenian, który zawiera ten lek, ma korzystny wpływ na pracę przewodu pokarmowego, regenerację tkanki nabłonkowej, a nawet na wzrost włosów i paznokci. To oznacza, że może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry i włosów, co jest istotne dla samopoczucia seniorek i seniorów.

Dlaczego lek jest lepszy od suplementu diety?

W przypadku Vita Buerlecithin fakt, że jest lekiem sprzedawanym bez recepty, oznacza, że przeszedł on odpowiednie badania i spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Dlatego możemy mieć pewność, że jego stosowanie zgodnie z zaleceniami przyniesie zamierzony efekt terapeutyczny. W odróżnieniu do suplementów diety, które są dopuszczane do obrotu jako produkty spożywcze.

Vita Buerlecithin – gdzie kupić?

Vita Buerlecithin jest dostępny wyłącznie w stacjonarnych i internetowych aptekach i punktach aptecznych w postaci łatwego do połknięcia płynu o przyjemnym smaku. Możesz go kupić samemu lub poprosić bliską osobę o podarowanie go w prezencie.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nazwa produktu leczniczego: Vita Buerlecithin, płyn doustny, produkt złożony.

Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml produktu zawiera: lecytynę sojową 10,4 g (roślinny kompleks fosfolipidowy zawierający m.in. biologicznie czynne składniki: fosfatydylocholinę, kefalinę i inozytofosfatyd); witaminę B2 w postaci soli sodowej fosforanu ryboflawiny 4,8 mg, (co odpowiada ca 3,5 mg witaminy B2); witaminę B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny 3,5 mg; witaminę B12 – cyjanokobalamina 2,5 mikrograma, sodowy D‑pantotenian 20 mg, amid kwasu nikotynowego 35 mg. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każde 20 ml płynu zawiera 1,62 g sacharozy; 2,7 g etanolu (w tym etanol pochodzący z aromatu); 11 mg czerwieni koszenilowej (E 124), składniki aromatu: 8,5 mg cukru inwertowanego i 4,25 mg alkoholu benzylowego (E 1519), oraz siarczyny (E 220) – śladowe ilości. Produkt zawiera 48 mg sodu w 20 ml płynu.

Postać farmaceutyczna: płyn doustny.

Wskazania do stosowania: osłabienie pamięci i koncentracji; stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność; stany wyczerpania fizycznego i psychicznego (przepracowanie, wyczerpanie, szybkie męczenie się); pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym; objawy niedoboru witamin z grupy B; stan rekonwalescencji po przebytej chorobie; pomocniczo u osób w podeszłym wieku; zapobiegawczo w miażdżycy naczyń; zapobiegawczo i pomocniczo przy zwiększonym stężeniu cholesterolu we krwi.

Podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, Dania.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Vita Buerlecithin dla seniora. Czas na powrót do formy

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds