List Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski Szanowni Państwo,

według danych statystycznych 26 procent mieszkańców Krakowa to osoby, które ukończyły 60 lat. To sprawia, że polityka senioralna staje się jedną z ważniejszych polityk naszego miasta.
Bardzo mi zależy na tym, aby Kraków był miastem prawdziwie przyjaznym dla osób starszych. Z naszych wspólnych pieniędzy tworzymy przestrzenie, które pozwalają seniorom aktywnie włączać się w życie miasta, miejsca, w których bez opłat chętni do działań mogą rozwijać swoje pasje i poznawać ciekawych ludzi. Wiemy, że zaangażowanie, radość, aktywność, możliwość pomocy innym to najlepsze antidotum na dolegliwości wieku późnej dorosłości, że to one w sposób zasadniczy wpływają na jakość życia.
W miejskich działaniach myślimy nie tylko o osobach aktywnych, ale także i o tych, którym stan zdrowia nie pozwala na samodzielność. Podejmujemy coraz liczniejsze przedsięwzięcia mające na celu wspieranie rodzin w opiece nad seniorami niesamodzielnymi, dostosowując je do ciągle rosnących i aktualnych potrzeb mieszkańców.
Chcemy, aby krakowscy seniorzy doświadczali, że są ważną częścią naszego miasta i z myślą o nich nie tylko modernizujemy krakowski transport, wyposażamy parki i skwery, ale także organizujemy wiele spotkań starszych mieszkańców miasta – koncerty, zloty lub zawody sportowe. Spotkania te są także okazją do zwiedzania nowopowstałych lub ostatnio wyremontowanych ciekawych miejsc.
Kraków to wielkie miasto i aby z proponowanych rozwiązań mogli Państwo korzystać potrzebna jest staranna informacja. Dlatego oddaję do Państwa rąk w bezpłatnym, ogólnopolskim miesięczniku „Gazeta Senior” naszą krakowską stronę. Można tam przeczytać o naszych aktualnych propozycjach, o możliwościach włączenia się w miejskie działania, a także o dalszych planach.
Wierzę, że informacje zawarte w „Gazecie Senior” będą nie tylko użyteczne, ale i inspirujące. Będę wdzięczny, jeżeli będą się Państwo nimi dzielić z sąsiadami i bliskimi, aby i oni mogli skorzystać z miejskiej oferty.

Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

źródło: List Prezydenta Miasta Krakowa do krakowskich seniorów z okazji V Krakowskich Senioraliów. Gazeta Senior Kraj, wyd. 5.2018.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds