Magnetoterapia w domu? Dziś to możliwe. Poznaj przenośne urządzenie do domowego użytku.

Magnetoterapia w domu? Dziś to możliwe. Poznaj przenośne urządzenie do domowego użytku.

Wpływ pola magnetycznego na organizm człowieka zauważono setki lat temu i zaczęto stosować w medycynie. Najistotniejsza właściwość pola magnetycznego to przyśpieszenie gojenia tkanek, dzięki temu magnetoterapia działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Magnetoterapia stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny w leczeniu różnych schorzeń. Badania kliniczne nad wykorzystaniem zmiennych pól magnetycznych prowadzone są na całym świecie od kilkudziesięciu lat. Wyniki pokazały, że magnetoterapia w wielu przypadkach jest wręcz najskuteczniejszą z dostępnych metod. Co istotne, jest bezpieczna i rzadko powoduje skutki uboczne.

Magnetoterapia w schorzeniach narządów ruchu

Jest pomocna zarówno w mechanicznych, jak i zwyrodnieniowych zmianach w stawach, mięśniach i kościach. Skutecznie zapobiega osteoporozie. Łagodzi bóle powysiłkowe i pourazowe. W przypadku złamania – jest to jedyna metoda fizykalna, która przenika przez gips – może być stosowana zaraz po jego założeniu, a badania udowodniły, że dzięki polu magnetycznemu zrastanie kości i powrót do sprawności mogą być przyspieszone nawet dwukrotnie. Wszelkie zwichnięcia stawów, urazy mięśni, naciągnięcia ścięgien goją się dzięki magnetoterapii szybciej. Terapię zaleca się również po zabiegu wstawienia endoprotezy.

Wsparcie układu nerwowego

Nerwobóle, neurologiczne objawy zwyrodnienia kręgosłupa na każdym jego odcinku, można skutecznie leczyć przykładając urządzenie w miejscu występowania dolegliwości. Terapię można prowadzić nie wychodząc z domu, w fotelu lub łóżku.

Ratunek w schorzeniach tkanek miękkich, skóry i nie tylko

Pole magnetyczne skutecznie leczy trudno gojące się rany, poparzenia czy owrzodzenia. Stosowane jest z powodzeniem w przypadku odleżyn, a także blizn.

Zastosowanie pola magnetycznego jest zdecydowanie szersze. Można prowadzić zabiegi m.in. w leczeniu paradontozy, po ekstrakcji zęba, w leczeniu zatok, kataru i przeziębienia. Możemy w ten sposób ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, a terapia przynosi ulgę w stanach ostrych, jak i przewlekłych.

Przeciwskazania do magnetoterapii

Zawsze trzeba zapoznać się ze schorzeniami, które mogą stanowić przeciwskazanie do zastosowania konkretnej terapii w danym momencie. W przypadku magnetoterapii przeciwskazanie stanowią m.in. choroby nowotworowe, naświetlania i badania radiologiczne, wszczepione implanty elektroniczne, gruźlica czy ciąża.

Dostępność magnetoterapii dla seniora

Głównym ograniczeniem stosowania magnetoterapii jest wysoka cena urządzeń oraz skomplikowana obsługa. Z tych powodów urządzeń brakuje w wielu ośrodkach zdrowia. W wielu przypadkach kłopotem dla pacjentów jest czas oczekiwania na zabieg oraz dojazdy. Zazwyczaj podróż do ośrodka zdrowia i z powrotem trwa dłużej niż sam zabieg. Mimo to zadowolonych pacjentów nie brakuje, często już po serii 10 zabiegów czują poprawę.

Magnetoterapia w domu

Od niedawna dostępne jest na rynku niewielkie, certyfikowane, urządzenie przeznaczone do użytku domowego pod nazwą Teslomag.  Opracowane i wyprodukowane przez polskich naukowców spełnia wymogi stawiane wyrobom medycznym, a jego obsługa ogranicza się do jednego przycisku. Cena urządzenia zaczyna się od 1400 zł, dostępne w systemie ratalnym ogranicza miesięczny koszt do ok. 50 zł, czyli ceny jednego zabiegu.

Własne urządzenie do magnetoterapii to możliwość korzystania z zabiegów w dogodnym czasie, bez skierowania, oczekiwania na dostępne terminy w ośrodku fizjoterapii, z pominięciem kłopotliwych dojazdów. Więcej na temat magnetoterapii urządzeniem Teslomag dowiesz się, oglądając krótki film, kliknij TUTAJ, a dodatkowe pytania można kierować do dystrybutora sprzętu na adres email: kontakt@teslomag.pl lub pod numerem telefonu: 517-886-157

Artykuł partnerski

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.