Magnetoterapia w domu? Dziś to możliwe. Przenośne urządzenie do domowego użytku.

Magnetoterapia w domu? Dziś to możliwe. Przenośne urządzenie do domowego użytku.

Wpływ pola magnetycznego na organizm człowieka zauważono setki lat temu i zaczęto stosować w medycynie. Najistotniejsza właściwość pola magnetycznego to przyśpieszenie gojenia tkanek, dzięki czemu magnetoterapia działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Materiał reklamowy Teslomag

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Magnetoterapia stosowana jest w medycynie w leczeniu wielu różnych schorzeń. Badania kliniczne nad wykorzystaniem zmiennych pól magnetycznych prowadzone są na całym świecie od wielu lat. Wyniki pokazały, że magnetoterapia w wielu przypadkach jest skuteczną metodą. Co istotne, jest bezpieczna i rzadziej niesie ze sobą skutki uboczne.

Magnetoterapia w schorzeniach narządów ruchu

Magnetoterapia jest pomocna zarówno w mechanicznych, jak i zwyrodnieniowych zmianach stawów, mięśni i kości. Zapobiega osteoporozie. Łagodzi bóle powysiłkowe i pourazowe. W przypadku złamania – jest to jedyna metoda fizykalna, która przenika przez gips – może być stosowana zaraz po jego założeniu, a badania udowodniły, że dzięki polu magnetycznemu zrastanie kości i powrót do sprawności mogą być przyspieszone nawet dwukrotnie. Także zwichnięcia stawów, urazy mięśni, naciągnięcia ścięgien goją się dzięki magnetoterapii szybciej. Terapię zaleca się również po zabiegu wstawienia endoprotezy.

Choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa

Choroby zwyrodnieniowe stawów są w Polsce najczęstszym powodem orzekania o inwalidztwie, cierpi na nie około 2 milionów osób. Przyczyn ich występowania jest wiele. Problem może tkwić w leczeniu, które często ogranicza się do stosowania środków przeciwbólowych. Magnetoterapia odnosi w tej dziedzinie spore sukcesy. Nerwobóle, neurologiczne objawy zwyrodnienia kręgosłupa na każdym jego odcinku, można leczyć przykładając urządzenie w miejscu występowania dolegliwości.

Ratunek w schorzeniach tkanek miękkich, skóry i nie tylko

Pole magnetyczne skutecznie leczy trudno gojące się rany, poparzenia czy owrzodzenia. Stosowane jest z powodzeniem w przypadku odleżyn, a także blizn.

Zastosowanie pola magnetycznego jest zdecydowanie szersze. Można prowadzić zabiegi m.in. w leczeniu paradontozy, po ekstrakcji zęba, w leczeniu zatok, kataru i przeziębienia. Możemy w ten sposób ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, a terapia przynosi ulgę w stanach ostrych, jak i przewlekłych.

Przeciwskazania do magnetoterapii

Zawsze należy się zapoznać ze schorzeniami, które mogą stanowić przeciwskazanie do zastosowania konkretnej terapii. W przypadku magnetoterapii są to m.in. choroby nowotworowe, wszczepione implanty elektroniczne, gruźlica czy ciąża. Wszystkie przeciwskazania znajdziemy m.in. w instrukcji obsługi urządzenia.

Dostępność magnetoterapii dla seniora

Głównym ograniczeniem stosowania magnetoterapii jest wysoka cena urządzeń oraz skomplikowana obsługa. Z tych powodów urządzeń brakuje w wielu ośrodkach zdrowia. W wielu przypadkach kłopotem dla pacjentów jest długi czas oczekiwania na zabieg oraz dalekie dojazdy. Zazwyczaj podróż do ośrodka zdrowia i z powrotem trwa dłużej niż sam zabieg. Mimo to zadowolonych pacjentów nie brakuje, często już po serii 10 zabiegów czują poprawę. Terapia ta jednak przynosi najlepsze rezultaty przy zastosowaniu większej ilości zabiegów i dłuższej aplikacji. Posiadając własne urządzenie, terapię możemy prowadzić nie wychodząc z domu, w fotelu lub łóżku. Pamiętajmy, że przed zastosowaniem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Magnetoterapia w domu

Magnetoterapia w domu jest dziś możliwa dzięki niewielkiemu, certyfikowanemu, urządzeniu przeznaczonemu do użytku domowego pod nazwą Teslomag. Opracowane i wyprodukowane przez polskich naukowców spełnia wymogi stawiane wyrobom medycznym, a jego obsługa ogranicza się do jednego przycisku. Cena urządzenia zaczyna się od 1400 zł. Dostępne jest również na raty, co ogranicza miesięczny koszt do ok. 50 zł, czyli ceny jednego zabiegu.

Urządzenie Teslomag do magnetoterapii

Urządzenie Teslomag do magnetoterapii

Własne urządzenie do magnetoterapii to możliwość korzystania z zabiegów w dogodnym czasie, bez skierowania, oczekiwania na dostępne terminy w ośrodku fizjoterapii, z pominięciem kłopotliwych dojazdów. Najważniejszy jest jednak fakt, że posiadając własne urządzenie możemy przeprowadzić więcej dłuższych zabiegów.

Więcej na temat magnetoterapii urządzeniem Teslomag dowiesz się, oglądając krótki film zamieszczony poniżej:

Jak zamówić urządzenie do magnetoterapii Teslomag

Dodatkowe pytania oraz zamówienia można kierować do dystrybutora sprzętu na adres email: kontakt@teslomag.pl lub pod numerem telefonu: 517-886-157

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds