Sztuka na wielkim ekranie [OPERA, TEATR, WYSTAWY] w Kinie Nowe Horyzonty

Sztuka na wielkim ekranie [OPERA, TEATR, WYSTAWY] w Kinie Nowe Horyzonty

Przenieś się do Metropolitan Opera w Nowym Jorku bez wyjeżdżania z Wrocławia. Zobacz przedstawienia z brytyjskiego National Theatre w wygodnym, kinowym fotelu. Odkryj arcydzieła światowego malarstwa dzięki pasjonującym dokumentom i ekranowym podróżom po najważniejszych światowych muzeach. Jak to możliwe? Kino Nowe Horyzonty zaprasza na nowy, jesienno-zimowy sezon filmowych spotkań ze sztuką na wielkim ekranie.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Sztuka na wielkim ekranie OPERA

W ramach transmisji operowych na wielkim ekranie w niedzielę, 10 grudnia, zagoszczą „Godziny” – adaptacja uznanej powieści Michaela Cunninghama. Repertuar uzupełni również „Fedora” – porywający dramat Giordana z Sonyą Yonchevą w tytułowej roli dziewiętnastowiecznej księżniczki, która zakochuje się w mordercy swojego narzeczonego. Widowisko będzie można zobaczyć w sobotę, 14 stycznia. Z kolei 4 lutego sezon zimowych transmisji oper domknie „Medea”, w której Sondra Radvanovsky, mająca w swoim dorobku najbardziej wymagające partie sopranowe, powraca na scenę Met w roli pragnącej zemsty, mitologicznej czarodziejki.

Sztuka na wielkim ekranie TEATR

W ramach cyklu nie zabraknie również projekcji skrojonych dla miłośników teatru – w sobotę, 3 grudnia, na wielkim ekranie Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje „Straight Line Crazy” – porywającą sztukę Davida Hare’a w reżyserii Nicholasa Hytner. W roli głównej wystąpi Ralph Fiennes, wcielający się we wpływowego człowieka w Nowym Jorku, mistrza manipulacji, który na zawsze zmienił oblicze tego miasta.

Sztuka na wielkim ekranie KNH Sztuka na wielkim ekranie WYSTAWY

Moc fascynujących odkryć dostarczą seanse dokumentów o sztuce i twórczości wybitnych artystów. W niedzielę, 4 grudnia, kino zabierze swoich widzów w podróż w czasie. „Pompeje – miasto grzechu” poprowadzi nas brukowanymi uliczkami głosem narratorki, Isabelli Rossellini.

Sztuka na wielkim ekranie KNH

Po włoskiej wyprawie, w sobotę, 17 grudnia, na wrocławską publiczność czeka historia o Edwardzie Hopperze. Kim był walczący o sławę młody nowojorski ilustrator, jednen z najbardziej rozpoznawalnych twórców sztuki w USA. Sezon zimowy zwieńczy dokument „Leonardo. Dzieła wszystkie” prezentujący obrazy i rysunki Leonarda da Vinci (w tym krakowską Damę z łasiczką), zrealizowany z okazji 500. rocznicy śmierci wielkiego twórcy włoskiego renesansu.

Sztuka na wielkim ekranie. Program

The Metropolitan Opera Live 2022/2023

Cena biletu: 65 zł

10 grudnia, sobota, 18:55
Godziny, reż. Phelim McDermont

14 stycznia, sobota, 18:55
Fedora, reż. David McVicar

4 lutego, sobota, 18:55
Medea, reż. David McVicar

Wystawy

Ceny biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (klubowy)

4 grudnia, niedziela, 12:00
Pompeje – miasto grzechu, reż. Pappi Corsicato

18 grudnia, niedziela, 12:00
Edward Hopper. Amerykańska love story, reż. Phil Grabsky

26 grudnia, niedziela, 12:00
Leonardo. Dzieła wszystkie, reż. Phil Grabsky

National Theatre Live 2022. Retransmisje

Ceny biletów: 39 zł (normalny), 33 zł (klubowy), 33 zł (bilet ulgowy, dostępny dla osób powyżej 60 roku życia i studentów)

3 grudnia, sobota, 18:00
Straight Line Crazy, reż. Nicholas Hytner

Więcej informacji na temat cyklu Sztuka na wielkim ekranie w Kinie Nowe Horyzonty znajdziesz TUTAJ


Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Filmowe spotkania dla seniorów. Zaprasza Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar na listopad]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds