Filmowe spotkania dla seniorów. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar LUTY]

Filmowe spotkania dla seniorów. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar LUTY]

Miłość do kina nie ma metryki ani sztywnych ram, a cykl Nowe Horyzonty dla Seniora to najlepsza okazja, by się o tym przekonać.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Cotygodniowe spotkania seniorów z kinem

Cotygodniowe spotkania to zaproszenie do uczestnictwa w życiu kulturalnym i przełamania rutyny dnia. Kino jest doskonałą okazją do poznania nowych osób i powodem, dla którego warto wyjść z domu. Od początku cykl pn. Nowe Horyzonty dla Seniora dedykowany jest wszystkim powyżej 60+. Jeśli zastanawiasz się, czy sala kinowa to nie miejsce dla Ciebie? To dobry moment, aby sprawdzić propozycje na kolejny miesiąc. Wszystkie seanse odbywają się w przyjaznym gronie, miłej atmosferze, w salach znajdujących się na parterze kina.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Jakie filmy zobaczysz na wielkim ekranie?

W ramach cyklu Nowe Horyzonty dla Seniora prezentowane są: klasyka światowa, nowe polskie produkcje, filmy dokumentalne, przeboje najważniejszych festiwali czy najgłośniejsze tytuły mistrzów kina. Program to przede wszystkim najnowsze tytuły, które właśnie wchodzą do kin.

Comiesięczny repertuar jest bardzo zróżnicowany – zobaczysz tu zarówno premierowe filmy obyczajowe, komediodramaty, jak i produkcje wpisujące się w kino środka czy mocniejsze tytuły z półki thrillerów lub kina akcji. Nad doborem repertuaru czuwa dział programowy Kina Nowe Horyzonty.

Nowe Horyzonty dla Seniora – więcej niż film

Co ważne, każdy z filmów stanowi punkt wyjścia do dyskusji, które prowadzą do zaskakujących przemyśleń i przybliżają różne punkty widzenia. W każdą środę pokazy poprzedzone są krótką prelekcją wprowadzającą w tematykę wyświetlanego filmu. Merytoryczny wstęp to okazja, by poznać kontekst filmu, dowiedzieć się więcej o jego twórcach i poznać (często ukryte) nawiązania do innych dzieł filmowych.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora to filmowe spotkania, które aktywizują, a równocześnie pozwalają pozostać na łączach z kulturą. Wizyta w kinie pozwala podtrzymać więź z innymi uczestnikami oraz poczuć się częścią widowni – nieustannie ciekawej nowych produkcji filmowych.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Kiedy i gdzie?

Na cotygodniowe spotkania zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty w środy i piątki o godzinie 14.00. Cena pojedynczego biletu na film to 14 zł (z legitymacją emeryta/rencisty lub z Wrocławską Kartą Seniora). Bilety można zakupić w kasach kina lub online na stronie www.kinonh.pl.

Na Nowe Horyzonty dla Seniora zapraszamy wspólnie z Wrocławskim Centrum Seniora i wrocławskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Filmowe spotkania dla seniorów. Repertuar LUTY

1 lutego, środa „Till”

reż. Chinonye Chukwu / USA 2022 / 130’, obsada: Danielle Deadwyler, Jalyn Hall, Frankie Faison, Haley Bennett, Whoopi Goldberg

3 lutego, piątek „Niebezpieczni dżentelmeni”

reż. Maciej Kawalski / Polska 2022 / 107’, obsada: Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski

8 lutego, środa „Chleb i sól”

reż. Damian Kocur / Polska 2022 / 100’, obsada: Tymoteusz Bies, Jacek Bies, Nikola Raczko, Nadim Suleiman 

10 lutego, piątek „Słoń”

reż. Kamil Krawczycki / Polska 2022 / 88’

15 lutego, środa „Duchy Inisherin”

reż. Martin McDonagh / Irlandia, USA, Wielka Brytania 2022 / 109’, obsada: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon, Barry Keoghan 

17 lutego, piątek „Lunana. Szkoła na końcu świata”

reż. Pawo Choyning Dorji / Bhutan 2019 / 110’obsada: Sherab Dorji, Ugyen Norbu Lhendup, Kelden Lhamo Gurung, Pem Zem

22 lutego, środa „Blisko”

reż. Lukas Dhont / Belgia, Holandia, Francja 2022 / 105’, obsada: Eden Dambrine, Gustav De Waele, Émilie Dequenne, Léa Drucker, Igor van Dessel

24 lutego, piątek „Rzeka”

reż. Jennifer Peedom, Joseph Nizeti / Australia 2021 / 75’, obsada: Willem Dafoe


Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

„Lunana. Szkoła na końcu świata” przeurocza historia i kandydat do Oskara. W kinach od 13 stycznia [ZWIASTUN]

Sztuka na wielkim ekranie [OPERA, TEATR, WYSTAWY] w Kinie Nowe Horyzonty

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds