Filmowe spotkania dla seniorów. Zaprasza Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar na listopad]

Filmowe spotkania dla seniorów. Zaprasza Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar na listopad]

Nie ma znaczenia, czy kinem interesujesz się od zawsze czy od niedawna tu mile widziany jest każdy. W końcu miłość do kina nie ma metryki ani sztywnych ram, a cykl Nowe Horyzonty dla Seniora to najlepsza okazja, by się o tym przekonać.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Cotygodniowe spotkania seniorów z kinem

„Film dla seniora” to sformułowanie co najmniej nieprecyzyjne – nie istnieje przecież osobna kategoria filmów dla seniorów. W Kinie Nowe Horyzonty przypominają przede wszystkim o społecznej mocy kina – integrującej, aktywizującej, zachęcaj do rozmowy i wyjścia poza znany horyzont.

Równocześnie, cotygodniowe spotkania to zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i przełamania rutyny dnia. Kino jest doskonałym pretekstem do poznania nowych osób i powodem, dla którego warto wyjść z domu. Od początku swojego istnienia cykl Nowe Horyzonty dla Seniora dedykowany jest wszystkim osobom powyżej 60 roku życia. Jeśli zastanawiasz się, czy sala kinowa to nie miejsce dla Ciebie, to dobry moment, by przełamać obawy. Wszystkie seanse odbywają się w przyjaznym gronie i miłej atmosferze – w salach znajdujących się na parterze kina.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Jakie filmy zobaczysz na wielkim ekranie?

W ramach cyklu Nowe Horyzonty dla Seniora prezentowane są tytuły z różnych kategorii: klasyka światowa, nowe polskie produkcje, filmy dokumentalne, przeboje najważniejszych festiwali czy najgłośniejsze tytuły mistrzów kina. Program to przede wszystkim najnowsze tytuły, które właśnie wchodzą do kin. Comiesięczny repertuar cechuje przy tym duże zróżnicowanie gatunkowe, zobaczysz u nas zarówno premierowe filmy obyczajowe, komediodramaty, jak i produkcje wpisujące się w kino środka czy mocniejsze tytuły z półki thrillerów lub kina akcji. Nad doborem repertuaru czuwa dział programowy Kina Nowe Horyzonty, który dba o to, by selekcja wyróżniała się walorami artystycznymi, a prezentowane produkcje dostarczały dużo filmowych wrażeń.

Nowe Horyzonty dla Seniora – więcej niż film

Co ważne, każdy z filmów stanowi doskonały pretekst do ciekawych dyskusji, które prowadzą do zaskakujących przemyśleń i rodzą różne punkty widzenia. W każdą środę pokazy poprzedzone są krótką prelekcją wprowadzająca w tematykę wyświetlanego filmu. Merytoryczny wstęp to okazja, by poznać kontekst filmu, dowiedzieć się więcej o jego twórcach i poznać (często ukryte) nawiązaniach do innych dzieł filmowych.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora to filmowe spotkania, które aktywizują uczestników, a równocześnie pozwalają pozostać na łączach z kulturą. Wizyta w kinie pozwala podtrzymać więź z innymi uczestnikami spotkań oraz czuć się częścią widowni – nieustannie ciekawej nowych produkcji filmowych.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Kiedy i gdzie?

Na cotygodniowe spotkania zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty w środy i piątki o godzinie 14:00. Cena pojedynczego biletu na film to 13 zł (z legitymacją emeryta/rencisty lub z Wrocławską Kartą Seniora). Bilety można zakupić w kasach kina lub online na stronie www.kinonh.pl.

Na Nowe Horyzonty dla Senior zapraszamy wspólnie z Wrocławskim Centrum Seniora i wrocławskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Filmowe spotkania dla seniorów. Repertuar LISTOPAD:

2 listopada, środa „Silent Twins”

reż. Agnieszka Smoczyńska / Polska, USA, Wielka Brytania 2022 / 113’
obsada: Letitia Wright, Tamara Lawrance, Nadine Marshall, Jodhi May, Treva Etienne

Nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni, oparta na reportażu Marjorie Wallace prawdziwa historia June i Jennifer Gibbons, czarnych bliźniaczek z Walii, które od dzieciństwa rozmawiały tylko ze sobą. Odmawiające komunikacji werbalnej z rodziną i rówieśnikami siostry tworzą symbiotyczny, choć niepozbawiony rywalizacji duet. Ich życie toczy się za zamkniętymi drzwiami dziewczęcego pokoju: w wyobraźni, we wspólnych grach i na kartach książek, które piszą. Historia nastoletniego buntu? Ekscentrycznej zabawy? A może studium toksycznej miłości?

4 listopada, piątek „Paryż Pani Harris”

reż. Anthony Fabian / Węgry, Kanada, Francja, USA, Belgia 2022 / 92’
obsada: Lesley Manville, Isabelle Huppert, Jason Isaacs, Lucas Bravo

Współczesna bajka o dążeniu do realizacji marzeń i sile przyjaźni.

reż. Anthony Fabian "Paryż Pani Harris"

reż. Anthony Fabian „Paryż Pani Harris”

Ada Harris zarabia na życie sprzątając domy. Pewnego dnia w mieszkaniu bogatej klientki, dostrzega niewyobrażalnie piękną suknię. Po podjęciu dodatkowej pracy i oszczędzaniu jak tylko się da, Ada żegna się z bliskimi przyjaciółmi i wyjeżdża do Paryża, by odwiedzić luksusowy Dom Diora, a przy tym zmienić swoje marzenia w rzeczywistość. Przed bohaterką seria zaskakujących komplikacji: najmniejszą jest onieśmielająca Madame Colbert, która wzdryga się na samą myśl, że gospodyni mogłaby założyć suknię haute couture.

16 listopada, środa „Lombard”

reż. Łukasz Kowalski / Polska 2022 / 81’

Wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie. Wraz z trójką pracowników prowadzą w Bytomiu prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne przedmioty. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości.

18 listopada, piątek „Amsterdam”

reż. David O. Russell / USA 2022 / 127’
obsada: Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Rami Malek, Anya Taylor-Joy, Robert De Niro

Sporo z tego zdarzyło się naprawdę.Twórca Poradnika pozytywnego myślenia, Davida O. Russella, tym razem sięga po wątki z wydarzeń historycznych, a do współpracy zaprasza najlepszych z najlepszych. Na wielkim ekranie: Christian Bale, Margot Robbie i John David Washington, Robert De Niro oraz Rami Malek w romantyczno-kryminalnej opowieść o trójce bliskich przyjaciół, którzy znaleźli się w sercu jednej z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Ameryki.

23 listopada, środa „Chrzciny”

reż. Jakub Skoczeń / Polska 2022 / 88’
obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka – do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo uruchamia serię nieoczekiwanych zdarzeń, które trudno będzie zatrzymać.

reż. Jakub Skoczeń "Chrzciny" Katarzyna Figura

reż. Jakub Skoczeń „Chrzciny” Katarzyna Figura

25 listopada, piątek „Notre-Dame płonie”

reż. Jean-Jacques Annaud / Francja 2022 / 110’
obsada: Samuel Labarthe, Jean-Paul Bordes, Mikaël Chirinian

15 kwietnia 2019 roku świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka jest bardzo wysoka – chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. Dowodzący akcją rozważają konieczność jej odwołania, gdy grupa ochotników zgłasza gotowość podjęcia ostatniej niesłychanie ryzykownej próby opanowania żywiołu.

30 listopada, środa „Na pełny etat”

reż. Éric Gravel / Francja 2021 / 87’
obsada: Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi

Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w paryskim hotelu. Nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. Mimo przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Éric Gravel w realistyczny sposób opowiada o niepewności jutra, niestabilnym rynku pracy i braku bezpieczeństwa socjalnego. Zniuansowany portret silnej kobiety staje się uniwersalną historią o życiu pod ciągłą presją i ciemnych stronach kapitalizmu.


Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.