Małopolski Tele-Anioł

Jesteś osobą starszą, chorą, niepełnosprawną? Potrzebujesz pomocy w codziennych czynnościach? Mieszkasz sam i boisz się, że pomoc nie dotrze na czas? Zgłoś się do projektu Małopolski Tele-Anioł.

Pierwsza tura naboru do projektu potrwa do 31 października 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

– Będzie to doskonały pilotaż, który pozwoli nam na wypracowanie wniosków i rekomendacji w kierunku programowania usług społecznych z użyciem nowych technologii. Ta forma działania jest i będzie ważnych uzupełnieniem dotychczasowych form pomocy miasta. Wyposażymy seniorów nie tylko w urządzenia, ale i kompetencje cyfrowe – mówi Mateusz Płoskonka, dyrektor Biura MOWIS.

Projekt został przygotowany z myślą o osobach niesamodzielnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Usługi teleopiekuńcze zapewnią wszystkim uczestnikom możliwość całodobowego przekazania informacji o potrzebie wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. 10 tysięcy uczestników projektu otrzyma Opaskę życia na okres 18 miesięcy.

Ważnym elementem projektu są usługi opiekuńcze i sąsiedzkie, czyli wsparcie dla osób niesamodzielnych w ich domu. Usługi te będą świadczone przez opiekunów oraz w ramach pomocy sąsiedzkiej i obejmą opiekę higieniczną oraz wsparcie w codziennych obowiązkach: zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach, załatwieniu urzędowych formalności. Można z nich korzystać bez względu na wysokość dochodu. Informacji dotyczących możliwości skorzystania z projektu przez Krakowian udziela Pani Jolanta Michalik tel. 12 616-54-41.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Małopolski Tele-Anioł

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

tel. 12 616 54 41

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

www.malopolska.pl/teleaniol

fot. Fotolia

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds