Głos wszech czasów – ikona muzyki operowej [Maria Callas w Kinie Nowe Horyzonty]

Głos wszech czasów – ikona muzyki operowej [Maria Callas w Kinie Nowe Horyzonty]

W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Marii Callas, legendarnej śpiewaczki La Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera, zapraszamy na wyjątkowy koncert z Paryża z 1958 roku. To historyczne arcydzieło zostało odrestaurowane i będzie prezentowane w Kino Nowe Horyzonty.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Maria Callas koncert z Paryża z 1958 r. [odrestaurowany w kolorze]

Maria Callas, nieodżałowana legenda sceny operowej, powraca za sprawą odrestaurowanego z oryginalnych taśm koncertu w Paryżu z 1958 roku. Artystka miano primadonny wszech czasów zyskała dzięki unikatowemu głosowi, który mógł sprostać najtrudniejszym rolom, jak i za sprawą dokonanej rewolucji w skostniałym dotąd operowym aktorstwie. Nie tylko na zawsze zmieniła świat opery. Stała się pierwszą operową celebrytką, ikoną stylu. Media opisywały jej artystyczne sukcesy (i porażki) na równi z prowokowanymi przez nią skandalami.

Z okazji setnej rocznicy urodzin artystki, Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje odrestaurowany z oryginalnych taśm i koloryzowany historyczny występ Callas w Operze Paryskiej w 1958 roku. W pierwszej części usłyszymy arie z „Normy” Belliniego, „Trubadura” Verdiego i „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego, w drugiej zobaczymy drugi akt „Toski” Pucciniego. Seans w kinie będzie nie tylko niesamowitym doświadczeniem dla melomanów, ale też podróżą w czasie, by zobaczyć „na żywo” legendarną Marię.

Maria Callas w Kinie Nowe Horyzonty [daty]

Obejrzenie tego wyjątkowego koncertu nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń melomanom, ale również pozwoli na podróż w czasie, umożliwiając doświadczenie legendarnego występu Marii Callas z ubiegłego wieku. Daty 21 listopada o godzinie 15:00 oraz 4 grudnia o godzinie 18:00 stanowią okazję dla miłośników opery i kultury do uczczenia setnej rocznicy urodzin tej niezapomnianej artystki.

CALLAS W OPERZE PARYSKIEJ, ROK 1958, REŻ. TOM VOLF, FRANCJA 2023, 90’

21 listopada, wtorek, godz. 15.00

4 grudnia, poniedziałek, godz. 18.00


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

„Osobliwości sycylijskie” Toni Servillo jako wielki dramaturg i laureat Nagrody Nobla

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds