„Osobliwości sycylijskie” Toni Servillo jako wielki dramaturg i laureat Nagrody Nobla

„Osobliwości sycylijskie” Toni Servillo jako wielki dramaturg i laureat Nagrody Nobla

Fabularyzowana biografia Luigiego Pirandella czyli jednego z najwybitniejszych dramaturgów XX wieku, w którego w filmie wciela się wybitny włoski aktor Toni Servillo. Ta pełna czułości, ciepłego humoru oraz ironii opowieść o wychodzeniu z twórczego kryzysu została uznana filmem roku przez Stowarzyszenie Włoskich Dziennikarzy. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Osobliwości sycylijskie”

Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera.

Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.

Fabularyzowana biografia Luigiego Pirandella w bardzo przystępny sposób pozwala się zanurzyć w świecie jednego z najwybitniejszych dramaturgów XX wieku. Pirandello był bardzo płodnym twórcą, w swojej karierze napisał ponad 40 sztuk teatralnych, a także kilkanaście powieści oraz esejów. W swojej twórczości stawiał głównie na człowieka i relacje międzyludzkie. W 1934 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Zmarł w 1936 roku.

„Osobliwości sycylijskie” zwiastun [VIDEO]

„Osobliwości sycylijskie” w kinach od 17 listopada br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

CIĘCIE! Krwawa komedia o przemyśle filmowym. W kinach od 3 listopada

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds