CIĘCIE! Krwawa komedia o przemyśle filmowym. W kinach od 3 listopada

CIĘCIE! Krwawa komedia o przemyśle filmowym. W kinach od 3 listopada

W zrealizowanym w gwiazdorskiej obsadzie „Cięciu!” Michel Hazanavicius bawi się filmowymi gatunkami, łącząc elementy horroru, komedii pomyłek i dramatu. Laureat Oscara za „Artystę” po raz kolejny udowadnia też duży komediowy talent, choć jego film nie stroni także od poważniejszych refleksji związanych z kondycją branży filmowej i relacjami rodzinnymi. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Cięcie” Krwawa komedia o przemyśle filmowym

„Tanio, szybko, przyzwoicie” – to słowa oddające zawodowe credo Remiego (w tej roli gwiazdor francuskiego kina Romain Duris). Reżysera, który nad artystyczne ambicje stawia chęć szybkiego zysku, a od cierpliwego cyzelowania swoich produkcji woli natychmiastowy efekt. Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego.

Problem w tym, że od samego początku nic nie idzie według planu bohatera. Trudne relacje z niewielką ekipą, wśród której prym wiedzie żona Remiego – charakteryzatorka Nadia (Bérénice Bejo), podkręcają jedynie napięcie w trakcie produkcji niskobudżetowego horroru. Uciekający czas i związany z tym stres, rozjeżdżające się artystyczne wizje i typowe dla filmowego planu kłopoty to jednak nic przy tym, że w produkcji najwyraźniej ochotę mają zagrać… prawdziwe zombie. Pewne jest jedno – będzie zabawnie i krwawo!

Michel Hazanavicius – francuski reżyser, scenarzysta i aktor

Za reżyserię „CIĘCIA„! odpowiada Michel Hazanavicius, francuski reżyser, scenarzysta i aktor. Głośno zrobiło się o nim za sprawą komediowej dylogii szpiegowskiej „OSS 117” z Jeanem Dujardinem w roli głównej. W 2011 roku przyszedł największy sukces w dotychczasowej karierze Hazanaviciusa. Zrealizowany wtedy „Artysta” miał aż dziesięć oscarowych nominacji, zdobywając ostatecznie pięć statuetek, w tym za najlepszy film oraz za najlepszą reżyserię. Kolejne produkcje Francuza potwierdziły jego filmowy warsztat, komediowy talent, ale i artystyczną różnorodność. Jego żoną jest francuska aktorka Bérénice Bejo, która często występuje w jego filmach. Gra także w najnowszym „Cięciu!”.

„Cięcie” zwiastun [VIDEO]

„Cięcie” w kinach od 3 listopada br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Film „Falcon Lake” [od 20 października w kinach]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds