„Miasto z piasku” – ekologia w Kolejkowie

„Miasto z piasku” – ekologia w Kolejkowie

Kto był we Wrocławiu, ten wie, co to jest Kolejkowo. Teraz w Kolejkowie atrakcją jest „miasto z piasku”.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Miniaturowe miasto

Jest co oglądać. Po wymyślonych i zbudowanych przez uzdolnionych plastyków ulicach jeżdżą samochody. Może jeszcze kiedyś przechodnie będą maszerowali chodnikami. Na razie tylko stoją i dodają kolorytu. Pomysł rozwija się wspaniale i przyciąga ogromne ilości zwiedzających.

Miasto z piasku

Przed świętami, w zimie, mieliśmy w Kolejkowie „miasto z piernika”. Teraz w czasie letniej kanikuły mamy „miasto z piasku”. Któż z nas nie budował domków z piasku. Zaczynało się od wiaderka i trochę wody. To dość ciekawe zjawisko fizyczne, że woda potrafi tak przytrzymać piasek, że póki wilgotny to trzyma formę. Letnie zabawy z piaskiem są dość popularne na plażach całego świata. Na Wyspach Kanaryjskich o okresie świat Bożego Narodzenia można zobaczyć, jak młodzi artyści budują orszak Trzech Króli z piasku i umacniają swoje rzeźby wodą z solą, by dłużej przetrwały. A kto wie, może na naszych nadmorskich plażach mieszkają sobie Kolejkowiczanie? Takie małe skrzaty i budują sobie miejsce do mieszkania.

Reklama Reklama PolisyTravel

Ekologiczna ekspozycja

Miasto z piasku w Kolejkowie to ekologiczna ekspozycja. Przy każdej budowli jest przesłanie, które tylko wnikliwy obserwator dostrzeże. Wystawa miasto z piasku ma pokazać nasze zachowania podczas wakacji w przestrzeni wspólnej. Przestrzeń plaż dzielimy również ze zwierzętami i o tym powinniśmy pamiętać. Zaśmiecamy przestrzeń wspólną plastikiem, opakowaniami, resztkami jedzenia i innym zbędnymi rzeczami. Pracowici mieszkańcy Kolejkowa z tych śmieci budują sobie miasto na miarę własnych potrzeb. Przyznacie, że to wspaniały pomysł, by nie marnować?

Czy w Kolejkowie, w mieście z piasku, zobaczycie parawany? A co robi tam smok? Tego dowiecie się po opłaceniu biletów wstępu. Miasto z piasku dostępne do oglądania w ramach jednego biletu wstępu na wszystkie ekspozycje Kolejkowa od 15 czerwca do 15 września.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds