Najlepsza karma dla psa – jak ją znaleźć?

Chcemy dla naszych czworonożnych przyjaciół jak najlepiej – to oczywiste. Właśnie dlatego regularnie chodzimy z nimi do weterynarza, kupujemy zabawki, dbamy o aktywność fizyczną, a także dobieramy odpowiednią, dobrze zbilansowaną karmę. Ten ostatni element niejednokrotnie sprawia jednak wiele problemów. Które karmy dla psów rzeczywiście są godne polecenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zdjęcie autorstwa Blue Bird z Pexels

Dlaczego odpowiednia karma dla psa jest taka ważna?

Odpowiednie żywienie psa przekłada się na jego dobrą kondycję, a finalnie nawet długość życia. Właśnie dlatego dobór właściwej karmy dla psów jest absolutnie kluczową decyzją. Nie ma przy tym żadnego znaczenia to, czy mamy psa rasowego, czy też mieszańca, przygarniętego ze schroniska. Jeden i drugi potrzebuje bowiem solidnej porcji energii w postaci idealnie zbilansowanego pokarmu. Popełnienie w tym zakresie błędu i postawienie na zwykłe karmy marketowe może mieć opłakane konsekwencje. Pies może bowiem borykać się w przyszłości z różnorodnymi chorobami i dolegliwościami.

Co „siedzi” w karmie dla psa?

Kupując karmę dla psów należy zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na jej skład. Najlepsze jedzenie to takie, które zawiera duży procent czystego mięsa. Solidna, godna zaufania karma nie powinna też zostać nafaszerowana konserwantami i sztucznymi dodatkami. Przy czym karmy dla psów mogą występować zarówno w wersjach mięsnych, jak i rybnych. Te pierwsze bazują najczęściej na wołowinie, indyku, kurczaku, gęsi, kaczce, króliku, a także dziczyźnie i jagnięcinie. Drugie z kolei na takich rybach, jak pstrąg, dorsz albo łosoś. W składzie karmy można też znaleźć warzywne, owocowe i ziołowe dodatki, które ułatwiają trawienie, a dodatkowo dostarczają psu cenne składniki odżywcze.

Mokra czy sucha karma – którą wybrać?

Odwiecznym dylematem właścicieli psów jest także to, czy lepiej wybrać karmę suchą czy mokrą. Oczywiście każda z nich ma swoje zalety. Karma mokra odpowiednio nawadnia. Z kolei sucha świetnie ściera płytkę nazębną, dbając o higienę jamy ustnej naszego pupila. Większość właścicieli stosuje oba warianty, ale oczywiście w odpowiedniej proporcji. Warto na początek kupić psu niewielkie opakowania różnych karm i sprawdzić, co naszemu pupilowi odpowiada najbardziej. Jedne psy są fanami ryb, inne mięs. Jedne preferują wyłącznie karmę mokrą, inne z kolei suchą. Właśnie dlatego najlepiej wsłuchać się w potrzeby swojego psa. Warto przy tym stawiać na karmy dla psów znanych i cenionych na rynku producentów. Oni bowiem gwarantują wysoką jakość swoich produktów.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds