Projekty domów ekologicznych z instalacją fotowoltaiczną – najważniejsze zalety

Projekty domów ekologicznych z instalacją fotowoltaiczną – najważniejsze zalety

Domy zwykle stawiamy już w wieku dojrzałym. Wybudowanie nowego domu obecnie ściśle wiąże się też z zagadnieniami ekologicznymi, energooszczędnością lub np. energią fotowoltaiczną. Gdzie znajdziemy najlepsze projekty domów ekologicznych?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Ekologiczne domy – charakterystyka ogólna

Energooszczędne budownictwo stało się już normą, a świadczą o tym także nowe przepisy i dyrektywy dotyczące projektowania budynków mieszkalnych. Ale nie każdy dom jest tak samo ekologiczny, nie każdy spełnia najwyższe standardy stawiane przed projektami domów – domoweklimaty.pl to pracownia architektoniczna, która jak żadna inna wypełnia kryteria energooszczędności i poszanowania Zielonego Ładu, stosowane obecnie do tego rodzaju budynku, jakim jest dom.

Dom “ekologiczny” – o tym przymiotniku myśli się już na etapie projektowania, od pierwszych linii narysowanych przez architekta, ponieważ dom ma być ekologiczny pod każdym względem. To taki dom, który zużywa bardzo mało energii, a jednocześnie pozostaje w najwyższym standardzie komfortu. Ekologiczne domy potrafią także odzyskiwać nadwyżki energii. To również takie budynki, które emitują minimalne ilości zanieczyszczeń. Uzyskuje się te dobrodziejstwa dzięki przemyśleniu projektu domu, zastosowaniu najnowszych technologii oraz nowych materiałów budowlanych. Nierzadko takie domy są też “naszpikowane” różnorakimi systemami, które pozwalają gospodarować energią. Oczywistym skutkiem wynikającym z tych faktów jest więc i to, że domy ekologiczne są również tańsze w eksploatacji. Jednym ze sposobów na pozyskanie zielonej energii i obniżenie rachunków za prąd jest m.in. zastosowanie paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika dla domów

Fotowoltaika szybko upowszechnia się w architekturze, a powodów jest wiele. Po pierwsze fotowoltaika jest wspierana ze wszystkich stron, także na poziomie Unii Europejskiej, więc nietrudno zdobyć dopłaty do instalacji fotowoltaicznych. Stawką jest oczywiście kondycja naszego środowiska, względy ekologiczne. Ale to nie wszystko. Fotowoltaika pozwala produkować dla gospodarstwa domowego darmową energię, odpowiednio rozbudowana sieć paneli może nawet w 100% zaspokajać potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego. To z kolei dla nas czysty zysk w sensie ekonomicznym. Ponieważ nic nie przemawia przeciwko fotowoltaice w zastosowaniach budowlanych, a wszystko wskazuje na jej wielką użyteczność i korzystność dla wszystkich – należy spodziewać się dalszego rozwoju fotowoltaiki w dziedzinie projektowania domów.

Najciekawsze projekty ekologicznych domów

W pracowni domoweklimaty.pl będziemy mogli się przekonać przy przeglądaniu projektów ekologicznych domów, o wszystkich rozwiązaniach używanych współcześnie na tym polu. Te piękne, tanie, komfortowe i przyjazne naturze domy stanowią prawdziwe wzory zaawansowanej sztuki budowania domów w XXI wieku.

Pracownia architektoniczna Domowe Klimaty – to tutaj są najlepsze projekty ekologicznych domów

Oprócz fotowoltaiki Domowe Klimaty włączają do projektów domów ekologicznych także takie rozwiązania jak rekuperacja, szczególne sposoby łączenia elementów konstrukcyjnych, stosowanie doskonałych dociepleń, stolarkę energooszczędną, systemy zarządzania energią i wiele innych wynalazków najnowszej myśli technicznej. Okazuje się, że łatwo jest dziś za bardzo przystępną opłatą zdobyć projekt domu, który będzie piękny, wygodny, ekonomiczny w użytkowaniu i spełni coraz bardziej wyśrubowane zasady budowania zgodnie z Zielonym Ładem.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds