„Noc 12 października” francuski kryminał na podstawie głośnej powieści [w kinach od 3 marca]

„Noc 12 października” francuski kryminał na podstawie głośnej powieści [w kinach od 3 marca]

„Noc 12 października” Dominika Molla jest trzymającym w napięciu kryminałem, w którym jednak nie chodzi o rozwiązanie zagadki, a o relacje męsko-damskie i kryzys męskości. Reżyser thrillera „Tylko zwierzęta nie błądzą” wraca w wielkim stylu, o czym może świadczyć aż 10 nominacji do Cezarów. 

Film powstał na podstał na głośnej we Francji książki Pauline Guény, która spędziła rok w wydziale kryminalnym wersalskiej policji.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Noc 12 października” trzymający w napięciu thriller

Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana, świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją.

Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości.

Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa. Bezradność miesza się z frustracją, gdy pomimo wytężonej pracy wciąż jedyną pewną informacją pozostaje fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12-go października.

Film „Noc 12 października” [zwiastun]

Film „Noc 12 października” będzie można oglądać w kinach całej Polski już od 3 marca.

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla seniora organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Właściciele”, czyli humorystyczny obraz Czechów – w kinach od 17 lutego [ZWIASTUN]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds