Nowe Horyzonty dla seniora [więcej niż Oskary] FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA. Repertuar MARZEC

Nowe Horyzonty dla seniora [więcej niż Oskary] FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA. Repertuar MARZEC

Miłość do kina nie ma metryki ani sztywnych ram, a cykl Nowe Horyzonty dla Seniora to najlepsza okazja, by się o tym przekonać.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Cotygodniowe spotkania seniorów z kinem

Cotygodniowe spotkania to zaproszenie do uczestnictwa w życiu kulturalnym i przełamania rutyny dnia. Kino jest doskonałą okazją do poznania nowych osób i powodem, dla którego warto wyjść z domu. Od początku cykl pn. Nowe Horyzonty dla Seniora dedykowany jest wszystkim powyżej 60+. Jeśli zastanawiasz się, czy sala kinowa to nie miejsce dla Ciebie? To dobry moment, aby sprawdzić propozycje na kolejny miesiąc. Wszystkie seanse odbywają się w przyjaznym gronie, miłej atmosferze, w salach znajdujących się na parterze kina.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Jakie filmy zobaczysz na wielkim ekranie?

W ramach cyklu Nowe Horyzonty dla Seniora prezentowane są: klasyka światowa, nowe polskie produkcje, filmy dokumentalne, przeboje najważniejszych festiwali czy najgłośniejsze tytuły mistrzów kina. Program to przede wszystkim najnowsze tytuły, które właśnie wchodzą do kin.

Comiesięczny repertuar jest bardzo zróżnicowany – zobaczysz tu zarówno premierowe filmy obyczajowe, komediodramaty, jak i produkcje wpisujące się w kino środka czy mocniejsze tytuły z półki thrillerów lub kina akcji. Nad doborem repertuaru czuwa dział programowy Kina Nowe Horyzonty.

Nowe Horyzonty dla seniora w marcu

Marcowy cyklu Nowe Horyzonty dla Seniora rozpocznie seans najnowszego filmu Park Chan-wooka, który został uhonorowany w Cannes Złotą Palmą dla najlepszego reżysera. Jego „Podejrzana” to kino na granicy gatunków: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się za rasowy melodramat i wplata humor z czarnej komedii.

W programie nie mogło zabraknąć również „Aftersun” – jednego z najgłośniejszych filmów sezonu, który nie tylko zdobywa kolejne nagrody, ale też serca widzów. To zbudowana z ulotnych emocji i wspomnień historia o pewnych wakacjach, a jednocześnie portret dojrzewania, budowania relacji ojca z córką, ale także opowieść o chorobie.

Wśród podejmowanych w marcu tematów sięgniemy również do lokalnych wątków – za sprawą dokumentu „Los” Joanny Mielewczyk-Gaweł czerpiącego ze wspomnień, archiwaliów, rozmów i spotkań, przyjrzymy się bliżej historii o wojennych przeżyciach mieszkańców Wrocławia. Na widzów czeka również pokaz filmu „Jezioro słone” połączony ze spotkaniem z reżyserką filmu Kasia Rosłaniec.

Oskarowe propozycje w KNH dla seniora

Ponieważ marzec to miesiąc rozdania Oscarów, w programie znalazły się również tytuły, które powalczą o najważniejsze filmowe statuetki w Ameryce. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć między innymi „Wieloryba” – mocny, szczery powrót Darrena Aronofsky’ego z rozkładającą na łopatki rolą nominowanego do Oscara Brendana Frasera – oraz „Wszystko wszędzie naraz”, które zdobyło aż jedenaście nominacji do Oscara i wymieniane jest jako czarny koń tego rozdania. W marcu cykl Nowe Horyzonty dla Seniora domknie „W gorsecie” – opowiedziana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności z zachwycającą Vicky Krieps  w roli cesarzowej Sisi.

Cykl Nowe Horyzonty dla Seniora. Kiedy i gdzie?

Na cotygodniowe spotkania zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty w środy i piątki o godzinie 14.00. Cena pojedynczego biletu na film to 14 zł (z legitymacją emeryta/rencisty lub z Wrocławską Kartą Seniora). Bilety można zakupić w kasach kina lub online na stronie www.kinonh.pl.

Na Nowe Horyzonty dla Seniora zapraszamy wspólnie z Wrocławskim Centrum Seniora i wrocławskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Filmowe spotkania dla seniorów. Repertuar MARZEC

1 marca, środa, Podejrzana

reż. Park Chan-wook / Korea Południowa 2021 / 138’

3 marca, piątek, Aftersun

reż. Charlotte Wells / Wielka Brytania, USA 2022 / 96’

8 marca, środa Jezioro słone | seans + spotkanie z reżyserką

reż. Kasia Rosłaniec / Polska, Szwecja 2022 / 107’

10 marca, piątek, Los

reż. Joanna Mielewczyk-Gaweł / Polska 2022 / 60’

15 marca, środa, Wszystko wszędzie naraz

reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert / USA 2022 / 149’

17 marca, piątek, Właściciele

reż. Jiří Havelka / Czechy 2019 / 96’

22 marca, środa, Wieloryb

reż. Darren Aronofsky / USA 2022 / 117’

24 marca, piątek, Noc 12 października

reż. Dominik Moll / Francja 2022 / 115’

29 marca, środa, Imperium światła

reż. Sam Mendes / Wielka Brytania, USA 2022 / 113’

31 marca, piątek, W gorsecie

reż. Marie Kreutzer / Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg 2022 / 113’


Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Filmowe spotkania dla seniorów. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA [Repertuar LUTY]

Sztuka na wielkim ekranie [OPERA, TEATR, WYSTAWY] w Kinie Nowe Horyzonty

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds